Když nejste doma, váš pes zlobí. Co s tím? Dejte svému mazlíčkovi, co si zaslouží!

od Chytrá Máma
0 komentář

Máte doma psího neposedu, který v době vaší nepřítomnosti provádí lotroviny všeho druhu? Kouše sedačku, trhá koberec a další věci, za které byste mu nejraději dala za uši? Zadržte a zamyslete se nad tím, co ho k tomu vede. Třeba vám chce vyjádřit, že bez vás cítí stísněně. Opravdu si zaslouží trest za to, že vás má rád? Samozřejmě, že ne! Raději mu udělejte radost pěknou hračkou – uvidíte, že si na nábytek ani nevzpomene!

Kdy (ne)má smysl pejska trestat?

Když pes ničí věci, znamená to, že se nudí. Anebo pociťuje strach a úzkost, protože vás nemá nablízku. Podle odborníků je trestání kontraproduktivní a zvíře si z toho nic moc nevezme. Jestliže se pejska přesto rozhodnete nějakým způsobem potrestat, pak jedině v momentě, kdy ho chytnete při činu – jinak nemají tresty smysl. Zvíře si váš křik ani poplácání srolovanými novinami nespojí s činností, které se věnoval před několika hodinami.

Zastavte ho tím, že ho zabavíte nebo utaháte

Jak se tedy vypořádat s rozpustilým mazlíčkem, který vám dělá z bydlení kůlničku na dříví? Zahrňte ho věcmi, které kousat může – míčky a kousátky pro psy, šňůrovými hračkami či populární buvolí kostí. Zmíněný pamlsek chutná téměř každému psovi a vydrží mu docela dlouho.

Další možností, jak pejskovi vyhnat z hlavy jeho destruktivní choutky, je delší procházka před tím, než ho necháte samotného doma.

Někdy je na vině špatná strava

Je dobré vědět, že jednou z příčin nervozity u psů je nevhodně zvolené krmivo. Zamyslete se proto nad tím, zda svému čtyřnohému příteli dopřáváte vše, co potřebuje a případně vyzkoušejte granule jiné značky.

Kde seženete hračky i krmivo levně?

Hledáte způsob, jak svému pejskovi dopřát kvalitní krmivo a pamlsky? Poohlédněte se po něm ve známém a spousty zákazníky odzkoušených on-line chovatelských e-shopech, které vám ušetří spoustu času a sil při nákupu.

 

Mohlo by se vám také líbit: