Cestování s dětmi může být pohodlné

od Helena Syslová
0 komentář

Na výlet, na dovolenou s dětmi? Máte obavy z cestování? Pokud si vše dobře promyslíte a připravíte, nehrozí vám žádný problém. Jak se tedy připravit, aby cestování s dětmi nebylo příliš náročné a vyčerpávající a abyste si všichni užili společně strávené chvíle? Základem je plánování a důkladná příprava, pak vás nic nepřekvapí a na cestě s potomky nezažijete žádné zbytečné komplikace. Ať cestujete autem, vlakem či letecky, některé zásady jsou všem druhům cestování společné.

Co si na cestu připravit

Bez ohledu na druh dopravního prostředku byste si kromě obvyklého vybavení měli připravit

  • cestovní láhev s neslazeným nápojem
  • lehkou svačinu v boxu
  • ručník nebo utěrku, vlhčené ubrousky
  • igelitové pytlíky
  • hračku a zábavné hry nebo knihu
  • malou lékárničku
  • náhradní oblečení

V dostatečném časovém předstihu podejte dětem léky proti cestovní nevolnosti, které vám doporučí dětský lékař. Ušetříte si tak mnoho starostí s nejrůznějšími projevy kinetózy.

Cestujeme autem

Pokud budete absolvovat delší cestu autem, naplánujte si dobře čas. Ideální je cestovat v noci tak, aby děti mohly spát po většinu cesty a nenudily se. Promyslete si také dostatečný počet zastávek na takových místech, kde se děti mohou protáhnout a kde jsou vhodné toalety. Pokud je to možné, měl by jeden z rodičů sedět vzadu v autě společně s dítětem. Nenechávejte děti v autě samotné, hlídejte teplotu prostředí a dodržování pitného režimu. Snažte se děti po dobu jízdy zabavit – vyprávěním, hrou či hračkou, pozorováním a dalšími činnostmi.

d_13713749_beastie-boys-liska

Vlak, autobus, letadlo

Cestování s dítětem ve vlaku bývá nejméně problematické. Vlaky nabízejí dostatek místa, možnost pohybu a k dispozici jsou po celou dobu jízdy toalety. Oproti tomu autobusy mají málo zastávek a prostorové možnosti jsou zde omezené, což vadí především malým dětem. Nejrychlejší cestování je letecké, zvláště pokud se jedná o delší vzdálenosti. Rychlé odbavení, pohodlná sedadla, polštáře a deky na spaní patří k velkým výhodám létání. Tento způsob přepravy však není nejvhodnější pro velmi malé děti.

Beach Sand Sunset Sea Sky Ocean #1

Zdroj: https://imageric.com/photos/free/detail/939-beach-sand-sunset-sea-sky-ocean

Mohlo by se vám také líbit: