Dopřejte dětem dobrého kadeřníka

od Kachlíková
0 komentář

Děti stejně jako dospělí rády vypadají dobře. Těm nejmenším, miminkům a batolátkům do dvou let vizáž nic moc neříká a je jim jedno, jestli mají na hlavě skřítka, vrabčí hnízdo, nebo slehlé vlásky shrnuté do patky. Starší děti už si ale svůj vzhled uvědomují a chtějí se líbit. Jak jim však vybrat dobrého kadeřníka?

Reference, reference, reference

Nejjednodušší a přitom nejlepší cesta je ptát se. Zjistěte od maminek větších dětí, kterého kadeřníka navštěvují, jak jsou spokojeni, jestli umí udělat nějaký účes, nebo naopak stříhá všechny hlavičky stejným způsobem. Zjistíte tak i jestli má pro péči o děti nějaké pomůcky, jako jsou podsedáky pro zvýšení a lepší komfort malého zákazníka, jestli mají dětský koutek, aby se mělo kde zabavit, než na něj přijde při zdržení řada. Neopomeňte se přeptat na empatii kadeřníka, jestli je na děti striktní, přísný, nebo je milý, umí zabavit a ostříhá jakoukoli povahu.

Dítě na novou zkušenost připravte

Každý, kdo zažívá něco nové má trému, obavu, cítí nejistotu a je nervózní. Nejlepší způsob, jak se toho všeho zbavit je ukázat to dítěti předem. Máte-li doma strojek na vlasy, ukažte mu ho, zapněte, aby slyšelo, jak vrčí, přiložte na ruku, aby cítilo, že vibruje.

V případě, že jdete do kadeřnictví, vezměte potomka taky. Bude se dívat, seznámí se s kadeřnicí/kadeřníkem, prostředí mu nebude cizí a bude si umět lépe představit, co ho čeká.

Na kadeřnictví si můžete zahrát i doma, postačí prostěradlo, jemný maminčin štětec, kterým z obličeje ometete jako ostříhané vlásky, sprej s vodou, abyste si vlasy navlhčili před stříháním a klidně můžete zapnout i zmiňovaný strojek, aby byla atmosféra více skutečná.

Domluvte se s potomkem už doma

Tříleťáčkům bude většinou ještě jedno, co mu necháte na hlavě vytvořit. U větších dětí už se rozhodně doma pobavte o tom, co by si představovalo. Holčičky můžou mít různou představu o délce ofiny, délce ustřižení vlásků. Překvapit je můžete třeba tím, že jim necháte vlásky na pár dnů zvlnit, udělat barevné pramínky atd.

Chlapečci zase milují gel a vosk na vlasy. Často jdou ke kadeřnici s požadavkem střapatého účesu. Postačí, když kadeřnici poprosíte, aby mu po ostříhání vlasy jemně navoskovala a váš syn bude mít “dušičku v peří“.

Dobré kadeřnictví vám nabídne i knihu nebo brožuru s účesy pro děti. Nemusí a nechtějí přece všechny vypadat stejně. Projděte je spolu a vyberte takový, který schválíte vy i ono.

Mohlo by se vám také líbit: