Neupadněte do stereotypu a udržte romantiku i s dětmi za zády. Opravdu je to možné

od Michaela Romanová
0 komentář
romantiku

Každý vztah se někdy otřese v základech po příchodu dětí. Děti všechno změní, život s nimi už nikdy není stejný, jako býval před jejich narozením. Pokud ale nechcete přijít o svou lásku, chcete se s partnerem stále milovat a obdivovat, budete na tom muset zapracovat. Jak udržet ve vztahu romantiku, i když máte děti pořád za zády? Myslíte si, že na sebe si snad už nikdy čas nenajdete? Určitě najdete, jen je třeba ho chtít hledat.

Rande můžete mít i doma

Pokud nemáte problém sehnat občas pro děti hlídání, máte vyhráno. Už jen jeden víkend v měsíci, který můžete strávit o samotě ve dvou, je neskutečnou vzpruhou a pomůže to udržet vztah stejně pevný, romantický i vášnivý, jako kdysi býval. Pokud ale hlídání nemáte, musíte si poradit sami. Chybí vám romantika? Zase byste rádi zašli na večeři při svíčkách, do kina nebo se milovali celou noc? A co vám brání?

Pokud děti usnou ve svém pokojíčku, máte pro sebe přece celý byt. Asi budete muset být potichu, ale hlavně, že budete spolu, ne? A že jste unavení? Určitě se pro jednou překonáte a užijete si večer ve dvou se vším všudy. Takže až ratolesti zalehnou a usnou, běžte se společně okoupat, užijte si třeba spontánní sex ve sprše, pak si dejte menší večeři při svíčkách a odeberte se do ložnice. Dělejte společně cokoliv, co vás těší, můžete si třeba jen povídat. Nebo si oblékněte krásné prádélko a svému milému předveďte maminkovský striptýz. Buďte blázniví, spontánní, hlavně buďte spolu.

Každodenní projevy lásky

Nezapomínejte na partnera nikdy, i když je právě mimo domov, i když máte hodně práce nebo jste unavení. Lásku si projevujte denně, obejměte se, dejte si pusu, vezměte se za ruku nebo si chvíli povídejte. Pokud je partner dlouho v práci, napište mu zprávu nebo email. Může to být krátká zpráva, ve které mu řeknete, že ho milujete a že vám chybí, nebo to může být rozsáhlejší text. Zkuste se rozepsat, napsat něco, co ústy nedokážete říci. Volejte si nebo si pište vzkazy.

Děláte ráno dětem svačinu? Nachystejte jednu i partnerovi a k tomu přidejte cedulku s malým vzkazem. I takovým zdánlivě malým nesmyslem můžete druhému vyznat lásku a dát mu najevo, že ho pořád milujete. Je to krásné, o čas vás to neokrade, a právě takovými maličkostmi budete váš vztah pořád udržovat v kondici.

Každé pohlazení se počítá

I když je sex kořením života a ve vztahu prostě nesmí chybět, ne vždy je chuť, čas nebo prostor pro vyjádření lásky právě za pomoci sexu. Nemusíte spolu spát několikrát za den jako dříve, nemusíte se milovat na sílu, když vám není dobře, ale nezapomínejte se dotýkat. Mezi doteky se řadí i pohlazení, držení za ruce, objetí nebo polibky. Může jít někdy o krásnou předehru, jindy stačí, když na partnerovo rameno položíte hlavu po těžkém dni. Když se ale dotýkáte, jste sobě blíž a romantiku tím umocníte.

Pokud nechcete, aby vášeň a romantika z vašeho vztahu vymizely, musíte se snažit být si pořád blízko. Koneckonců i sledování filmu vedle partnera, hlazení ve vlasech nebo krátká masáž jsou doteky, které vás neustále sbližují.

Malé velké změny

Pokud nechcete, aby se váš společný život točil jen kolem dětí, domácnosti a práce a sklouznul do stereotypu, musíte občas také něco změnit. I malá změna udělá hodně. Společně tak čas od času udělejte něco, co jste doposud nezkusili. Může to být cokoliv – jděte společně do divadla, i když tam partner byl naposledy se školou, běžte na výstavu, objednejte si domů jídlo, i když běžně vaříte, kupte si společný poukaz na párové masáže nebo jeďte na hory, i když neumíte lyžovat.

Protože pokud budete dělat pořád jen ty stejné věci, budete mít stejné aktivity, budete se dříve nebo později nudit. Nuda vás odcizí a to jistě nechcete. Jednou zkuste něco nového s dětmi, jindy zase sami dva. Potřebujete stále nové zážitky jako dvojice i jako rodina.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Majka (29): Sex mě bolí a přítel je při něm surový. Kdybych s ním ale nespala, mám doma peklo

Režim u dítěte začněte budovat co nejdřív. Zapojit se musí oba partneři

Mohlo by se vám také líbit: