Matky rekordmanky: 69 dětí, 38 porodů a další šokující příběhy

od Michaela Romanová
0 komentář
rekord

V naší společnosti jsme zvyklí, že matky mají jedno nebo dvě děti. Mít více jak dvě děti už bývá trochu s podivem a pokud je číslo dětí vyšší než pět, už na to lidi ani nevědí, co říct. Takové matky v doprovodu svých ratolestí mohou být stíhané nechápavými pohledy. Okolí se jednoduše nestačí divit. Jenže pět dětí je oproti matkám rekordmankám ještě směšné číslo. Pojďte se s nám podívat na ženy, které porodily přímo neuvěřitelné množství dětí!

Rekordmanka z Arkansasu

V dnešní době je asi nejznámější velkou rodinou Jim Bob Duggar a jeho manželka Michelle. Narodilo se jim totiž neuvěřitelných 19 dětí! Oproti tomu už je fakt, že jména všech jejich dětí začínají na J, už jenom slabý odvar. I když, pokud máte děti dvě, není nic těžkého jim vymyslet jména, která začínají na stejné písmeno. U devatenácti už se ale pěkně zapotíte.

První syn se jim narodil v roce 1988. Dalších 18 dětí se stihlo narodit do roku 2009. To máte 22 let prakticky nekončícího těhotenství.

Fascinující také je, že rodina žije daleko od velkých měst a nevyužívá služeb školek a škol (ono by vlastně bylo i nemožné zaplatit každému školné). Děti se tudíž vzdělávají doma. Jen povězte, kdo by si na to z vás troufl?

Nic není tak úplně růžové

Zůstaňme ještě u této zvláštní rodiny z Arkansasu. Po celá léta byli Duggarovi symbolem velké, a především dobře fungující křesťanské rodiny. Až letos všemi jejich příznivci otřásl pořádný skandál, který změnil pohled lidí na tuto početnou rodinu. Ukázalo se, že jejich prvorozený Josh Duggar, dnes spořádaný táta od rodiny, se údajně dopustil dětské pornografie, za což byl na 12 let odsouzen k odnětí svobody. Proti rozsudku se odvolal.

Maminka nejpočetnější rodiny žije v Rusku

Přesuňme se na opačný konec světa – do mrazivého Ruska, země, kde je možné úplně vše. A žije tam momentálně největší rodina na světě, která je dokonce zapsána v Guinnessově knize rekordů. Je jí rodina Šiškinů z Voroněžské oblasti. Alexander a Elena mají 9 synů a 11 dcer. V celkovém počtu se tedy jedná o 20 dětí.

Pro mnoho žen nadějnou skutečností může být to, že před mnoha lety lékaři Eleně tvrdili, že by mohla mít problémy s plodností. Elena má negativní Rh faktor a Alexander má pozitivní, což není příliš příznivé pro mateřství. Avšak světe div se, tento pár nepodlehl obavám a pustil se do práce!

Minulost je zapsána do Guinnessovy knihy

Největší rekordmankou ze všech je Elizabeth Greenhill, rodačka z Velké Británie, která se dostala do Guinnessovy knihy rekordů za nejvíce porodů. Nebudete tomu nejspíš věřit, nicméně tato žena porodila 38krát a dohromady na svět přivedla 39 dětí. Ano počítáte správně, měla jen jeden pár dvojčat, zbytek šel na svět zvlášť. Elizabeth zemřela v roce 1681 a zanechala po sobě „bohaté“ dědictví v podobě 32 dcer a 7 synů.

Rozhodně však neměla úplně nejvíc dětí ze všech. Valentina Vassilyev v 18. století porodila 69 dětí. Na tomto odkazu se dočtete víc.

Nejvíc dětí v jednom bříšku

Možná si to pamatujete. Ten neuvěřitelný příběh se stal na začátku roku 2009, kdy Nadya Suleman, obyvatelka Spojených států amerických, porodila osm dětí najednou. Média jí dala přezdívku „Octomama“, což vzešlo od slova octo – osm. Hmotnost šesti chlapců a dvou dívek se pohybovala od 800 do 1400 g, avšak díky špičkové péči lékařů jsou všechny děti živé a zdravé. Je pozoruhodné, že Američanka nebyla nikdy vdaná a předtím měla doma již šest dětí. Dohromady se tedy může těšit 14 potomky, které s láskou (a velmi pevnými nervy) vychovává.

Příběhy mohou mít i špatný konec

Matky tolika dětí mohou jen děkovat, že žijí v době, kdy je zdravotní péče na velmi vysoké úrovni a přežívají i velmi malé děti. Dříve tomu tak nebylo. Historie zná i jiné případy vícečetných těhotenství, kdy jedna žena měla 11 dětí najednou. Stalo se tak na konci dvacátého století ve Spojených státech a Bangladéši. V obou případech však nepřežilo ani jedno dítě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Chcete se stát trpělivějším rodičem? Zkuste tohle

Slavní, kteří se stali otci v pokročilém věku. Na děti není nikdy pozdě

 

Mohlo by se vám také líbit: