Na nástup do školky je potřeba se vybavit

od Kachlíková
0 komentář

Nástup do školky je velkou změnou pro dítě i pro rodiče. Než si na všechno zvyknete, najedete do vyjetých kolejí a z každodenní výpravy se stane příjemná rutina, potrvá to několik týdnů. Chcete-li usnadnit zahájení docházky jak vašemu děťátku, tak i sobě, pořiďte mu tu správnou výbavu.

Pyžamo

Tento obyčejný kus oblečení sehrává při odpoledním spánku velmi důležitou roli. Pokud vyberete nějaké s oblíbenou postavičkou nebo hrdinou vašeho drobečka, jistě se mu bude ve školce lépe ulehat. Protože ve školách pyžama věší na háčky, budete muset našít mašličky nebo gumičky na oba jeho díly. Gumičky jsou praktické, děti za pyžama často tahají a gumičky se tak lehce neutrhnou, nebo nevytrhnou z látky.

Papučky

Opět volte nějaké, které bude vaše dítě milovat. Samozřejmě by měly zdravotně vyhovovat, vybírejte mezi atestovanou Žirafou, ale také by se měly líbit. Pokud si dítě neumí zavázat tkaničky, nekomplikujte mu život a kupte jen nazouvací.

Hrníček, batůžek, pláštěnka

Potřeby, které si bude školkař nosit na procházku. U pláštěnky rozhodně volte pevnější materiál, děti si často někde sedají, prolézají v blízkosti křoví, pláštěnku rozhodně nešetří ani na hřišti. Kvalitní materiál zajistí delší životnost.

Batůžek vyberte prostorný, aby se do něj vešla láhev s pitím. Maličké batůžky jsou nepraktické, nebudete do nich moct poskládat vše potřebné, když pojedou děti někde na výlet.

Peřinka a polštářek

V některých školkách je potřeba, aby si dítě přineslo i své vybavení do postýlky. Povlečení budete zřejmě občas prát, většina školek tímto způsobem šetří finance, kterých není nikdy dost.

Zástěrka, tatínkovo staré triko

Na výtvarnou dílničku pořiďte holčičkám zástěrku, klukům klidně tričko, které se může umazat. Předejdete tak nevypratelným nehodám na oblečení, které bývají velmi časté.

Kartáček na zuby, pasta

Nesmíme zapomenout na čištění zoubků po obědě. Zaručeně potěšíte vaše dítě, když seženete nějaký netradiční kartáček. Ať už samostojící, blikající, nebo s krásným potiskem pirátů či princezen.

Ve školkách bývá pravidlem i to, že rodiče jednou za rok nakoupí hygienické potřeby a jiné drobnosti, které dostanou vypsané v seznamu v požadovaném množství a velikosti. Jedná se třeba o toaletní papír, papírové utěrky, ubrousky, kapesníčky, bílé papíry na kreslení, barevné papíry, sáčky na svačiny a jiné. Některé školky si ale raději vyberou od rodičů peníze a tyto potřeby nakupí sami.

Mohlo by se vám také líbit: