Půjčovna dětských a kojeneckých potřeb uspoří peníze i čas

od Bc. Lucie Drahošová
0 komentář

Děti rostou jako z vody a mnohé věci, které pro ně za nemalé peníze nakoupíte, jsou brzy k ničemu. A to platí jak o výbavičce pro novorozence, tak třeba sportovních pomůckách pro školáka. Právě proto se hitem posledních let stávají půjčovny dětského vybavení, ve kterých seženete sportovní pomůcky, kočárky, nosítka i spoustu dalšího.

Co půjčit pro nejmenší miminko

Pokud jde o půjčování pro miminko, za zvážení stojí vypůjčení hlubokého kočárku. Ten využijete zhruba v prvních osmi měsících miminka. Pak už je dítě velké a také chce při projížďkách sedět (alespoň v polosedě) a vidět, takže se pravděpodobně přesunete ke kočárku sportovnímu. Podobně je tomu s kolíbkou nebo autosedačkou typu „vajíčko“ – ty využijete zhruba do devátého měsíce dítěte. Poměrně drahou investicí je monitor dechu, který využijete během prvního roku života (mnohdy ale ani ne první půlrok). I ten se dá snadno půjčit, podobně jako kojenecké váhy nebo odsávačky mléka (pokud je vůbec potřebujete). Samozřejmostí je pak možnost vypůjčení veškeré výbavičky na cesty, např. cestovní postýlky, cestovní židličky (existuje dokonce samonafukovací), chůvičky, nosítek, nebo ohřívaček lahví.

Co využijete pro batole

Pro větší dítko se vám možná bude zamlouvat půjčení elektrického vozítka, chodítka, ale třeba také bezpečnostních zábran. Na výlety můžete vyzkoušet vozítko s možností upevnění za jízdní kolo nebo cyklosedačku na kolo. Na pěší výlety pak využijete krosnu nebo jiné nosítko, které opět můžete půjčit. A to i tehdy, pakliže plánujete koupi dané věci. Není totiž nic lepšího, než pomůcku nejprve v reálu vyzkoušet.

Předškoláci a školáci ocení sportovní potřeby

Pro děti školního a předškolního věku můžete využít půjčení celé škály sportovních pomůcek. Hodí se to jednak proto, že děti rychle rostou, ale také kvůli tomu, že dopředu nemůžete vědět, co bude vše dítě bavit. Kolo, lyže, brusle – to vše včetně ochranných pomůcek opět lze snadno půjčit.

Tip na párty

Jednorázově například pro příležitost oslavy dětských narozenin si můžete půjčit také skluzavky, pískoviště, koloběžky, elektrické motorky nebo autíčka, nafukovací hrad, trampolíny i prolézačky. Z dětské oslavy taková vychytávka určitě udělá pohádkovou událost.

Mohlo by se vám také líbit: