Přebalování – to nejsou jen pleny

od Helena Syslová
0 komentář

Mnozí rodiče se přebalování bojí. Manipulace s miminkem, správné umístění plen, použití mnoha potřeb k péči o jemnou pokožku dítěte připadá některým maminkám a tatínkům jako malá věda. Není však potřeba se obávat, vzhledem k tomu, jak často a kolikrát bude potřeba miminko přebalit, je dostatek příležitostí k nácviku dokonalosti. Navíc existuje mnoho doplňků a pomůcek, které vám s přebalováním i manipulací s čistými i použitými plenami pomohou.

Jednorázové nebo látkové plenky?

Pokud se pokusíte propočítat, kolik jednorázových plenek může spotřebovat váš malý potomek, zjistíte, že se bude jednat o několik tisíc kusů. To představuje nejen nezanedbatelnou zátěž pro vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Použité jednorázové plenky tvoří velkou hromadu odpadu, takže pokud chcete být ekologicky šetrní, můžete zvolit látkové plenky v modernějším provedení, než používaly vaše maminky a babičky. Látkové plenky mohou být třeba kalhotkové, klasické čtvercové nebo kombinace obojího. A pestrý je i výběr materiálu – bavlna, konopí, bambus i funkční vlákna – záleží jen na vás, pro kterou z variant se rozhodnete.

Co si připravit na přebalovací stůl

Rychlé a snadné přebalení v klidu a v pohodě pro dítě i pro rodiče zajistí příprava přebalovacího místa. Přebalovací komoda, stůl nebo deska by měly být samozřejmostí. Na místě určeném k přebalování by měla být vždy připravena přebalovací podložka. Hračky, které miminko při přebalování zabaví, plyšáček nebo kolotoč práci také značně usnadní. K nutné výbavě patří speciální vlhčené ubrousky, mastička, pudr, čisté pleny a oblečení. Pamatujte na to, že byste dítě na přebalovacím stole nikdy neměli nechat bez dozoru, aby při pohybech nedošlo k pádu.

ctvercova-plena-extra-kvality-70x70-cm

Chytré pomůcky pro komfort při přebalení i nošení

Chcete si přebalování ještě více usnadnit? Pořiďte si pytle na pleny, které vám usnadní skladování znečištěných plen. Nebude vám hrozit umazání okolních předmětů a zbavíte se také zápachu. Při cestách ven se bude hodit přebalovací taška, do které se vejdou všechny potřebné věci. Také separační vložky, kterými ochráníte látkové pleny před větším znečištěním, vám usnadní praní. A když budete potřebovat pevněji uchytit plenku, pomůže vám třeba Snappi sponka, díky které bude plenka držet i při větších pohybech dítěte.

Mohlo by se vám také líbit: