Věcičky, které vám i dětem zpříjemní život

od Kachlíková
0 komentář

I když před narozením dítěte pořizujete výbavičku a snažíte se na nic nezapomenout, existuje spousta věcí, o kterých třeba ani nevíte, že existují Přitom jejich pořízení není nákladné a velmi vám zpříjemní život.

Stolování

Skládací sedátko

Vynikající vychytávkou je skládací sedátko, které lze přišroubovat ke stolu stejně jednoduše, jako mlýnek. Kovová konstrukce sedátka a pevná látka zajišťují bezpečné usazení. Je snadno čistitelné, takže i v případě velkého ušpinění jej otřetete nebo omyjete.

Dítě sedí ve výšce, při které se mu dobře jí, kreslí, hraje… Ideální je na cestování, nemusíte vozit velkou dětskou jídelní židli. Můžete ho přišroubovat i k desce kuchyňské linky a dítě tak může pozorovat, co děláte. Je určeno už pro ty nejmenší děti, které umí sedět.

Thermo jídelní sady

Výborným pomocníkem jsou thermo misky, které udrží teplé i studené jídlo déle při teplotě, v jaké jste ho do misky vložili. Stejně dobré jsou i příbory, které mění barvu podle toho, jestli jídlo pálí, nebo ne. Zakoupit můžete plastový příbor, který je normálně kupříkladu fialový, po vložení do horké vody změní barvu a tím vás upozorní, že je potřeba jídlo ještě trochu zchladit.

Vysoký podsedák

Jestli už váš potomek nechce sedět v dětské jídelní židli a chce sedět u stolu jako vy, na klasické židli bude příliš nízko. Nemusíte hledat knížky, polštáře a jiné domácí pomůcky, kterými ho podložíte, stačí jednoduše koupit vysoký podsedák, který je speciálně určen k tomuto účelu.

Spánek

Hodiny s pejskem

Když ještě děti neznají hodiny, neví, jestli je už čas vstávat, nebo ne. Kupříkladu v zimě při pozdním rozednívání nebo při odpoledním odpočívání. Můžete jim pořídit hodiny s pejskem, který zavírá/otvírá oči a ciferník je barevně podsvícen. Nastavíte čas, po který má mít pejsek zavřené oči a tím signalizuje, že je ještě čas spánku/odpočinku. V nastavenou hodinu oči otevře a ukáže, že je možné opustit vyhřátou postýlku. I podsvícení budíku je jiné v době spánku a v době hraní.

Nahřívací polštářek

Krásný a praktický polštářek naplněný prosem seženete třeba v prodejnách se zdravou výživou. Polštářek se nahřeje v mikrovlnné troubě a dvě hodiny pak krásně hřeje. Některé i voní, například po levanduli. Používá se při bolestech bříška, nahřívání dutin, prohřívání kloubů, při zahřátí po příchodu z venku… Vyrábí se v různých podobách a z různých materiálů, takže si vybere skutečně každý.

Mohlo by se vám také líbit: