Výzva pro tatínky – vánoční perníčky

od Kristýna Kubátová
0 komentář

Lámete si hlavu nad vánočním dárkem pro vaši partnerku? Jenže se nemůžete na nic soustředit, protože vám po hlavě skáčou rozdováděné děti? Máme pro vás tip, jak se vypořádat s obojím. Počkejte, až budete s dětmi doma sám a pusťte se do pečení jedné z největších vánočních klasik – perníčků. Partnerce tím ušetříte spoustu práce a ještě tím zabavíte děti.

Recept? Vybírejte hlavně osvědčený a jednoduchý. Pro inspiraci zde máme jeden, ze kterého vykouzlíte lahodné a hlavně brzy měkké perníčky.

Budete potřebovat:

  • 600 g hladké mouky
  • 250 g cukru – nejlepší je moučka
  • 100 g medu
  • 50 g másla
  • 4 vejce
  • půl balení kypřícího prášku do perníků
  •  a dvě lžičky mleté skořice

Všechny přísady najednou smíchejte, a vytvořte těsto, to nechte minimálně  1/2 hodiny uležet v lednici. Poté ho rozválejte, aby bylo přibližně půl centimetru vysoké. Vykrájejte a naskládejte na plech pokrytý pečícím papírem. Perníčky se pečou přibližně 10 – 15 minut při teplotě 180 °C. Po vychladnutí je ozdobte cukrovou polevou.

Poleva: 1 bílek, 150 g moučkového cukru a 1 lžička citronové šťávy.

Vše třete tak dlouho, dokud se nevytvoří hladká bílá hmota. Proces trvá klidně i deset minut, tak se nenechte otrávit a vytrvejte.

Děti nástup

Woman baking cookies with her daughter

Příprava těsta bude hlavně na vás, ale vykrajování a zdobení nechte v režii dětí. Většinou je to velmi baví, zvláště pak, když budou vědět, že tím udělají mamince radost. Fantazii se při této činnosti opravdu meze nekladou a tak můžete místo klasických vykrajovátek vykrajovat vlastní tvary. Autíčka, srdíčka, domečky, zvířátka nebo cokoliv co děti sami vymyslí.

Po vychladnutí se vrhněte na zdobení. Děti se u toho neuvěřitelně zapatlají, ale to vám nemusí dělat těžkou hlavu. Směs cukru a bílku lze snadno vyprat a smýt. Takže je zbytečné je jakkoliv okřikovat. Pro ještě větší zábavu rozdělte polevu do mističek a obarvěte jí potravinářskými barvivy. Nakonec ještě můžete perníčky posypat cukrovými perličkami a dalšími druhy barevného sypání, které je běžně v dostání ve všech obchodech. A dílo je dokonáno.

Nechte polevu na perníčkách zaschnout a poté je přendejte do ozdobné krabičky. Tu můžou děti předat mamince buďto ihned nebo jí schovat až pod stromeček. To je jen na vás a na tom, jak moc vaše děti věří na Ježíška. Vaše partnerka tento dárek jistě ocení, protože uvidí, že jste nad dárkem přemýšleli a vynaložili pro něj nemalé úsilí.

Mohlo by se vám také líbit: