Výzva pro tatínky – vánoční perníčky

Lámete si hlavu nad vánočním dárkem pro vaši partnerku? Jenže se nemůžete na nic soustředit, protože vám po hlavě skáčou rozdováděné děti? Máme pro vás tip, jak se vypořádat s obojím. Počkejte, až budete s dětmi doma sám a pusťte se do pečení jedné z největších vánočních klasik – perníčků. Partnerce tím ušetříte spoustu práce a ještě tím zabavíte děti.

Recept? Vybírejte hlavně osvědčený a jednoduchý. Pro inspiraci zde máme jeden, ze kterého vykouzlíte lahodné a hlavně brzy měkké perníčky.

Budete potřebovat:

  • 600 g hladké mouky
  • 250 g cukru – nejlepší je moučka
  • 100 g medu
  • 50 g másla
  • 4 vejce
  • půl balení kypřícího prášku do perníků
  •  a dvě lžičky mleté skořice

Všechny přísady najednou smíchejte, a vytvořte těsto, to nechte minimálně  1/2 hodiny uležet v lednici. Poté ho rozválejte, aby bylo přibližně půl centimetru vysoké. Vykrájejte a naskládejte na plech pokrytý pečícím papírem. Perníčky se pečou přibližně 10 – 15 minut při teplotě 180 °C. Po vychladnutí je ozdobte cukrovou polevou.

Poleva: 1 bílek, 150 g moučkového cukru a 1 lžička citronové šťávy.

Vše třete tak dlouho, dokud se nevytvoří hladká bílá hmota. Proces trvá klidně i deset minut, tak se nenechte otrávit a vytrvejte.

Děti nástup

Woman baking cookies with her daughter

Příprava těsta bude hlavně na vás, ale vykrajování a zdobení nechte v režii dětí. Většinou je to velmi baví, zvláště pak, když budou vědět, že tím udělají mamince radost. Fantazii se při této činnosti opravdu meze nekladou a tak můžete místo klasických vykrajovátek vykrajovat vlastní tvary. Autíčka, srdíčka, domečky, zvířátka nebo cokoliv co děti sami vymyslí.

Po vychladnutí se vrhněte na zdobení. Děti se u toho neuvěřitelně zapatlají, ale to vám nemusí dělat těžkou hlavu. Směs cukru a bílku lze snadno vyprat a smýt. Takže je zbytečné je jakkoliv okřikovat. Pro ještě větší zábavu rozdělte polevu do mističek a obarvěte jí potravinářskými barvivy. Nakonec ještě můžete perníčky posypat cukrovými perličkami a dalšími druhy barevného sypání, které je běžně v dostání ve všech obchodech. A dílo je dokonáno.

Nechte polevu na perníčkách zaschnout a poté je přendejte do ozdobné krabičky. Tu můžou děti předat mamince buďto ihned nebo jí schovat až pod stromeček. To je jen na vás a na tom, jak moc vaše děti věří na Ježíška. Vaše partnerka tento dárek jistě ocení, protože uvidí, že jste nad dárkem přemýšleli a vynaložili pro něj nemalé úsilí.

Štítky

O autorovi

Kristýna Kubátová

Web

Jsem dvaadvacetiletá studentka oboru Evropská integrace. Již několik let působím na internetu jako textařka, v poslední době jako freelancer. Také pravidelně přispívám do několika internetových magazínů. Jsem ráda, že mohu dělat práci, která mě baví.