Rady a tipy, jak spolehlivě otěhotnět

od Bc. Lucie Drahošová
0 komentář

Rozhodla jste se pořídit si miminko, a teď chcete co nejrychleji otěhotnět? Nebo se pokoušíte dlouho, a stále nic? Pak by vás mohly inspirovat následující řádky s odzkoušenými radami, jak otěhotnění přirozenou cestou pomoci.

Správné načasování

Základním předpokladem otěhotnění stále zůstává pohlavní styk – bez toho to doopravdy nepůjde. Jak ale jistě víte, důležité je i správné načasování. Při výpočtu plodných dnů však raději nespoléhejte na obecné výpočty či předpoklady, a pořiďte si raději ovulační testy či tester na více použití, které vám pomohou skutečně přesně odhalit vaše plodné dny.

Zdravý životní styl

Větší šance na otěhotnění mají ženy žijící zdravým životním stylem, zejména pak takové, které netrpí nadváhou nebo naopak podvýživou. Pokud holdujete kouření, alkoholu, kofeinovým nápojům nebo máte potíže s váhou, zkuste své návyky změnit. Pro úspěšné otěhotnění je maximálně vhodná zdravá strava (doporučovaným doplňkem při snaze otěhotnět je kyselina listová), sport a především optimismus a klid. Stres je jednoznačně nežádoucí.

Postelová akrobacie

Kromě výše uvedených obecných rad ale koluje i řada konkrétnějších triků, odzkoušených množstvím žen. Jednou z babských rad je, že po styku s partnerem si máte lehnout na záda a nadzvednout zadeček, tak abyste prostřednictvím gravitace pomohla spermiím doputovat snáze na místo určení.

Čaje

Není snad potíž, na kterou by babky bylinkářky nedoporučily nějaký čaj. Ani početí proto není výjimkou. Listy z maliníku nebo kontryhel jsou údajně pro výrobu čaje na podporu otěhotnění nejlepší. Vhodná je ale i šalvěj, meduňka, pelyněk, heřmánek, případně směs bylinek, kterou můžete koupit již hotovou, například pod názvem „ženský čaj“ nebo „čaj plodnosti“.

Mohlo by se vám také líbit: