Neporazitelný nepřítel? 5 způsobů, jak odstranit žvýkačku z oblečení

od Nikol Kolomazníková
0 komentář
odstranit žvýkačku

Už se vám někdy stalo, že se dítě domů vrátilo se žvýkačkou přilepenou na oblečení? Možná vás okamžitě napadlo, že tenhle boj nemáte šanci vyhrát a s daným kouskem jste se bez milosti rozloučili. My ale víme, že na přilepenou žvýkačku lze vyzrát a to hned několika způsoby. Proto vám poradíme, jak odstranit žvýkačku z oblečení a z tohoto lepkavého souboje vyjít jako vítěz.

Jak odstranit žvýkačku z oblečení?

Stát se to může nejen dětem, ale i rodičům. Stačí, aby dítko někde nechalo odloženou žvýkačku (kterou si třeba chtělo nechat na později… známe totiž děti), vy ji přehlédnete a bum, už ji máte pevně přilepenou na sukni nebo třeba na džínách. Poradíme vám, jak ji z oblečení dostat.

žvýkačka

Odstranit žvýkačku z oblečení lze několika způsoby. (foto: 123RF)

Zmrazte ji

Žvýkačky obsahují speciální polymery, které rychle reagují na změny teploty a při chlazení ztvrdnou. Toho lze využít k jejich odstranění. Oblečení se žvýkačkou vložte do mrazáku a počkejte, dokud žvýkačka neztvrdne. Poté ji snáze odloupnete.

Nahřejte ji

Zkuste na to jít opačně a žvýkačku nahřejte. Můžete použít fén, který nasměrujete na žvýkačku a necháte ji, aby se rozehřála a povolila. Poté ji neprodleně seškrábněte.

Namočte ji

Obdobně bude fungovat i to, když do hrnce nalijete vroucí vodu a postižený kousek oblečení do ní ponoříte (rozhodně nemusíte máčet celé tričko, když je žvýkačka jen na rukávu a podobně). Žvýkačka se opět rozehřeje a poté ji můžete s pomocí zubního kartáčku seškrábnout.

Potřete ji

Odstranit žvýkačku můžete i kokosovým olejem. Ten funguje dobře, když se vám žvýkačka přilepí na syntetické tkaniny. Pomáhá žvýkačku změkčit a uvolnit ji z látkových vláken. Jak na to? Žvýkačku potřete kokosovým olejem, nechte pár minut působit a poté seškrábněte z oblečení.

Namydlete ji

Tekutá mýdla také fungují k odstranění žvýkaček z oblečení. Je to trochu náročné na práci, ale výsledek vás mile překvapí. Naneste mýdlo na žvýkačku a oblast kolem ní. Mýdlo zapracujte do žvýkačky pomocí zubního kartáčku – tím žvýkačku rozbijete na malé drobky. Následně oškrábejte žvýkačku tupým nožem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Chytrá máma uklízet nemusí. Díky úklidové službě budete mít více času na své nejbližší!

Domácí repelent: Jak ho vyrobit a bezpečně se chránit před hmyzem?

Mohlo by se vám také líbit: