Jste čerstvě po porodu a chcete mít postavu, jako dříve?

od Michaela Romanová
0 komentář
po porodu

Narodilo se vám miminko a vaše tělo odvedlo veliký kus práce. Je až nemožné, co všechno ženské tělo vydrží. Roste ve vás nový život, pro který tohle všechno děláte. Miminko je konečně na světě a spousta žen je po porodu nešťastná, když se najednou postaví před zrcadlo. Některé ženy přiberou na váze více, a některé ženy, které už před porodem cvičily, nechají přebytečná kila v nemocnici. Ovšem ty z vás, které tenhle problém trápí, určitě mile potěší našich pár rad.

Upravte si jídelníček

Ze začátku vám hodně pomůže si vhodně upravit jídelníček. Pečlivě musíte promyslet, co vaše tělo potřebuje, a hlavně co potřebuje vaše miminko. Zkuste jíst pravidelně alespoň 5x denně. Důležité je, aby byla strava po porodu vyvážená, měla dostatek vitamínů a vy jste nepociťovala pocit hladu. Můžete si takový jídelníček vytvořit i sama z pohodlí domova. Existuje spousta kalorických tabulek, které vám pomůžou stravu upravit. Nečekejte rychlé změny, a hlavně nedržte žádné drastické diety. Tělu dopřejte dostatek ovoce, zeleniny, vhodné jsou také ryby a dostatek bílkovin.

Cvičte zlehka

V období šestinedělí si pořádně odpočiňte, jelikož si to vaše tělo po porodu zaslouží. Po šestinedělí pomalinku začněte se zpevňováním pánevního dna. Lehněte si na zem a dělejte hluboké nádechy a výdechy. Pokud jste ovšem po císařském řezu, doporučuje se s jednoduchými cviky začínat až po 8. týdnu. Důležité je začít zlehka a nepřehánět to.

Doporučované jsou například sporty jako plavání, pilates nebo jóga. Vhodná je také chůze. Té docílíte delšími procházkami s kočárkem, zatímco se vaše dítko krásně prospí. Zkuste si každý den najít 10 minut, kdy si zacvičíte. Postupně můžete délku cvičení prodlužovat a přidávat i náročnější cviky. Dávejte hlavně pozor na přetížení těla. Ne vždy se budete na cvičení cítit, a to je v pořádku, jelikož ne každý den je miminko jako andílek.

Věděli jste, že kojení spaluje za vás?

Tím, že se vám vytváří mléko, spalujete kalorie i energii. Z toho plyne, že kojení je pomocník – čím více kojíte, tím více spálíte. Kojení je nejpřirozenější cestou pro hubnutí. Pokud budete příliš moc cvičit a přetížíte se, miminko to pozná na mléku a nebude ho chtít. Občas je fajn, najít si chvilku pro sebe a odpočinout si, povinnosti počkají.

Omezte stres

To, že vám nesedí oblečení, které jste nosila před porodem, nic neznamená. Není to důvod se tím po porodu stresovat. Nikdo vás za přebytečná kila nekritizuje a každý to respektuje, jelikož jste dala život vašemu miminku. Dejte tomu čas a buďte v klidu, uvidíte, že to půjde rychleji. Užívejte si mateřství a buďte šťastná, to je základ pro úspěch.

Myslete pozitivně

Spoustu věcí můžete ovlivnit vy sama, například ty, které jste si už přečetla. Ale jsou i věci, které vy sama neovlivníte. Věci, které jsou dány geneticky. Neovlivníte například strie, co vám vznikly při růstu bříška, protože se vám rychle natahovala kůže. Často ženy trpí i křečovými žilami nebo bolestí zad či kloubů. Bude vám lépe, když se s těmito věcmi naučíte žít a začnete se mít ráda takovou, jaká jste. Radši se zaměřte na věci, s nimiž můžete něco dělat.

Vše je možné – kila navíc shodíte a budete mít krásnou a pevnou postavu jako dřív. Dejte všemu dostatek času a budete se i vy cítit lépe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

I při bezlepkové dietě lze vařit chutně

Když dětem nechutná zdravá strava

Mohlo by se vám také líbit: