9 tipů, kam s dětmi na výlet na podzim

od Michaela Romanová
0 komentář
výlet

Zabavit děti je někdy nadlidský výkon, zvláště tehdy, pokud nám počasí moc nepřeje. Nevěšte hlavu, i podzim můžete strávit aktivně. Máme pro vás hned několik tipů na výlet, které uvítají děti i dospělí.

1.   Zábavné stezky v Panenské

Obec Panenská leží mezi Jemnicí a Slavonicemi v Jindřichohradeckém kraji. Toto místo je pro děti jako stvořené, kolem obce totiž vede pohádková stezka, která je až 4 kilometry dlouhá. Projdete se lesem i po zpevněné cestě, a děti během procházky na čerstvém vzduchu mohou plnit úkoly – a stát se tak součástí pohádkového příběhu. V rámci procházky vás doprovází dřevěné pohádkové postavičky. Svou cestu zakončíte u rybníčku, kde se nachází ekobludiště. Pokud chcete vidět lokalitu pěkně z výšky, můžete využít hned několik rozhleden. Velkou výhodou je, že na tuto stezku můžete i za chladného počasí.

2.   Muzeum šlapacích autíček

Jestliže je počasí „na draka“, zamiřte do muzea šlapacích autíček v Praze, které ocení zejména klučičí osazenstvo. Muzeum PEDAL PLANET má největší sbírku šlapacích autíček ve světě. Najdete tu více jak 100 kousků známých značek.

3.   Muzeum Lega

Skvělou volbou na výlet je návštěva pražského muzea Lega. Věřte, že děti se tu zabaví natolik, že nebudou chtít domů. K vidění jsou tematické expozice jako například rytířské souboje, mašinky, Star Wars, Harry Potter a jiné. O něco menší muzeum se také nachází ve Špindlerově Mlýně, Kutné Hoře, Poděbradech a Jeseníku.

4.   Trochu blíž k Ježíškovi

Nemohou se vaše děti dočkat Vánoc? Připravte jim senzační výlet, který je zavede trochu blíže k Ježíškovi. Na Božím daru v Krušných horách totiž najdete Ježíškovu poštu a Ježíškovu cestu, která se skládá ze dvou okruhů. Děti během cesty plní různé úkoly, a to si zapisují do tzv. Ježíškova pasu. Jakmile se dostanou do cíle, obdrží malé překvapení.

procházka

Nemůžete se dočkat Ježíška? Pak mu jděte naproti. (foto: unsplash/Annie Spratt)

5.   Rozhledna Černá Studnice

Pokud brouzdáte po okolí Jizerských hor, rozhodně by vám neměla uniknout rozhledna Černá Studnice, která se řadí mezi ty nejvyšší v Jizerských horách, a to díky svým 26 metrům. Užijte si spolu s vašimi dětmi dechberoucí podzimní scenérie z výšky, stačí zdolat 91 schodů a budete sami překvapeni, jak umí podzim hýřit barvami.

6.   Stezka korunami stromů

Unikátní stezka nacházející se v okolí Lipenské přehrady ohromí jak malé, tak i velké. Stezka korunami stromů je otevřená celoročně, takže pokud vyjde počasí, vaše děti si mohou užít 11 adrenalinových stanovišť, interaktivní didaktické zastávky a k tomu nezapomenutelný výhled na celou přehradu Lipno. Skvělým zážitkem je, když se na zpáteční cestě svezete tobogánem.

7.   Papilonia

Skvělý zážitek čeká na vaše děti také přímo v centru Brna, v džungli motýlů. Papilonia je tropická zahrada zaměřená na chov motýlů z nejrůznějších koutů světa. Vezměte své děti do říše pestrobarevných krasavců, která se rozkládá na více jak 150 m².

8.   Lufťákova stezka

Jestliže počasí dovolí, vydejte se na obhlídku Lufťákovi stezky na Benecku v Krkonoších. Stezka obsahuje mnoho herních prvků, které tvoří zábavní formu procházky. Díky nim se dostanete až k největšímu trpaslíkovi na světě, což překvapí vaše ratolesti.

podzim

Teple se oblečte a vyražte do lesa na zábavnou stezku pro děti. (foto: unsplash/Annie Spratt)

9.   Rumcajsova ševcovna

Kdo by neznal pohádkovou postavičku Rumcajse? Vydejte se do jeho domácnosti v Jičíně, kde potkáte i Manku s Cipískem. Rumcajsova ševcovna skrývá ševcovskou dílnu, Cipískovu Zoo nebo hernu pro děti. Ovšem pozor, Rumcajsova ševcovna je otevřená pouze do začátku října.

A jaký je váš tip na podzimní výlety? Trávíte je nejraději někde v teple, nebo v přírodě do doby, dokud to počasí dovolí?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jaké vybavení zvolit na výlet s dětmi

Neseďte doma, běžte na vzduch. Poradíme vám, jak venku zabavit děti

 

Mohlo by se vám také líbit: