Trpíte ekzémy? Dopřejte si koupel z ovesných vloček

od Nikol Kolomazníková
0 komentář
koupel z ovesných vloček

Ovesné vločky jsou často zatracovanou a bohužel také přehlíženou surovinou. Jsou sice běžně k dostání a stojí jen pár korun, ale většina z nás kolem nich v obchodě jen bez povšimnutí projde. A to je velká škoda. Nejenže patří do zdravého jídelníčku a tělu tak mohou mnoho nabídnout, ale lze si z nich připravit i koupel. Prozradíme vám, proč byste koupel z ovesných vloček měla vyzkoušet.

Ovesné vločky pomohou zklidnit pokožku

Patříte-li k ženám, které mají citlivou pokožku, pak byste měla zpozornět. Ovesné vločky vám s citlivou a podrážděnou pokožkou mohou pomoci. Svědivá pokožka rozhodně není nic příjemného, ba spíše naopak. Neustálé nutkání poškrábat se, kdy už předem víte, že když se poškrábete, přinese vám to jen chvilkovou úlevu a ve výsledku si ještě více uškodíte.

ovesné vločky

Ovesné vločky můžete použít místo mýdla. (foto: 123RF)

Svědivou pokožku může způsobit:

  • Ekzém
  • Suchá pokožka
  • Dermatitida
  • Psoriáza
  • Škumpa jedovatá
  • Kousnutí hmyzem
  • Kopřivka
  • Pásový opar
  • Plané neštovice
  • Spálení

Jak vločky pomáhají?

Koupel z ovesných vloček přinese pokožce úlevu. Ovesné vločky se vážou na pokožku a tvoří ochrannou bariéru. Pomáhají také udržet vlhkost a zmírnit zánět.

Taková koupel z ovesných vloček je vhodná i pro miminko a pomůže zklidnit jeho podrážděnou pokožku nebo ekzémy. Věděla jste, že ovesné vločky jsou jedny z nejlepších na kůži trpící ekzémy? Nejsou tedy vhodné jen na ovesnou kaši.

Jak si připravit koupel z ovesných vloček?

Připravit si koupel z ovesných vloček je jednodušší, než si možná myslíte. Stačí si v obchodě koupit ovesné vločky a s pomocí kuchyňského robota je rozmixovat na prášek. Do vany napusťte teplou vodu, která vám bude příjemná. Nasypte 2-3 šálky namletých ovesných vloček do vody a promíchejte. Nelekejte se, pokud se voda zbarví do mléčné barvy – je to v pořádku.

po koupeli

Dopřejte si jednou za čas ovesnou koupel vy i celá rodina. (foto: 123RF)

Uložte se do ovesné lázně a užívejte si kouzelnou péči ovesných vloček alespoň 15 minut. Pokud by vám během této doby přišlo, že voda chladne, nebojte se připustit si, aby vám koupel byla opravdu příjemná. Po koupeli se jemně osušte a tělo natřete hydratačním krémem. Měla byste na dotek cítit, že je vaše pokožka příjemně hebká a vláčná.

TIP NAVÍC: Dejte vločky do čisté ponožky a zavažte ji na uzel. Pokožku pak můžete tímto domácím výrobkem omývat, jako kdyby to bylo mýdlo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ovesné vločky 5x jinak: Připravte si chutné domácí müsli k snídani

3 nejlepší kojenecké recepty aneb začínáme s příkrmy

Mohlo by se vám také líbit: