8 zajímavých nápadů, jak zabavit děti na začátku školního roku

od Nikol Kolomazníková
0 komentář
zabavit

Prázdniny skončily a školáci i rodiče vpluli do dalšího školního roku. Ten mívá zpočátku klidnější tempo, učitelé i děti se postupně aklimatizují, zvykají si na nový režim a ani těch domácích úkolů ještě není taková hromada. Děti tak stále mají dost volného času, který se rodiče snaží nějak zajímavě zaplnit a své nejmenší zabavit.

Máte-li doma děti školou povinné, které se během volného odpoledne nudí a vy hledáte způsoby, jak je zabavit, máme pro vás hned 8 zajímavých tipů.

Tip 1. Šlápněte do pedálů

Počasí je na začátku září stále ještě přívětivé a vybízí k odpoledni stráveném na kole. Určitě se ve vašem okolí nachází zajímavé cyklostezky a trasy, které lze absolvovat i s dětmi. Společně proto vesele šlápněte do pedálů – nejenže se zabavíte, ale ještě uděláte něco dobrého pro zdraví své i vašich dětiček.

Tip 2. Vychutnejte si piknik

Už jste někdy sbalili deku, košík s dobrotami, které máte všichni tolik rádi a vyrazili jste na nějaké pěkné místo, kde jste si na všem společně pochutnali? Pokud ne, velká škoda! Nemusíte hodiny připravovat složitá jídla hodná michelinské hvězdy – děti si smlsnou na toustech se šunkou a sýrem, kouscích ovoce a rády to spláchnou třeba džusem.

Tip 3. Zdolejte překážkovou dráhu

Pokud počasí přeje a venku zrovna nelije jako z konve ani nepadají trakaře, využijte volné odpoledne k pořádné dávce zábavy. Stačí trocha fantazie a na vaší zahradě může vzniknout parádní překážková dráha, která děti dokáže zabavit na dlouhé hodiny. Pak se mohou předhánět, kdo z nich ji zdolá v nejlepším čase. A pokud to má být opravdu velká švanda, zapojte se taky.

zábava

Pro překážkovou dráhu můžete využít i přírodu. (foto: unsplash/Annie Spratt)

Tip 4. Podlehněte venkovním hrám

Dokud je počasí rozumné, využijte každou příležitost k pobytu na čerstvém vzduchu a takto strávený čas okořeňte venkovními hrami. Máte-li tu možnost, vyrazte třeba na kuželky, zahrajte si badminton, líný tenis nebo si zaházejte na koš.

Tip 5. Buďte kreativní

Jsou vaše dětičky kreativní dušičky? Spojte příjemné s užitečným a vymyslete pro ně aktivní a zároveň kreativní odpoledne. Nejdříve se vydejte na procházku, kde hledejte a sbírejte pěkné kamínky. Doma se pak pohodlně usaďte, dejte si třeba malou sváču a kamínky společně pomalujte. Malování kamínků a jejich nechávání na různých místech je hitem letošního roku, zkuste to taky.

Tip 6. Postavte domečky pro skřítky

Máte kousek od domu les nebo možnost k nějakému zajet na kole či autem? Především menší děti zaručeně nadchnete zábavou v podobě stavění domečků pro skřítky. V lese se nadýcháte čerstvého vzduchu a užijete si zajímavé kreativní odpoledne. Využijte všechno, co vám les ke stavbě domečků nabízí – mech, větvičky, šišky, listí. Fantazie má tady zelenou.

Tip 7. Vyjeďte si na výlet

Využijte volnější začátek školního roku a vydejte se na rodinný výlet. Je úplně jedno, jestli si za váš společný cíl dáte zoologickou zahradu, zábavní park nebo třeba skanzen. Pro děti bude výlet parádním rozptýlením, poznají něco nového a užijete si čas, kdy budete jako rodina spolu.

rodina

Takový výlet je perfektní způsob, jak děti zabavit a poznat něco nového. (foto: unsplash/Benjamin Manley)

Tip 8. Vodní válka

Počasí na sklonku léta a začátku školního roku dokáže hodně překvapit a mnohdy se dočkáme i příjemných teplot. Pakliže bude venku opravdu pěkně, byla by škoda toho nevyužít. A čím děti zaručeně dostanete? Vodní válkou! Kupte balonky, naplňte je vodou a hurá do souboje. Ovšem jen tehdy, kdy sluníčko ještě zahřeje, ať vám děti začátek školního roku zbytečně neodmarodí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dítě a zájmové kroužky v předškolním věku

U školáků je dostatek spánku nesmírně důležitý

 

Mohlo by se vám také líbit: