5 věcí, co neříkat ženě, když nemůže otěhotnět

od Nikol Kolomazníková
0 komentář
otěhotnět

Věděli jste, že každá šestá žena má problémy otěhotnět? Zatímco některým se podaří počít na první pokus, jiné se snaží rok, dva nebo dokonce i několik let a zažívají jeden bolestný neúspěch za druhým. Možná i vy máte ve svém okolí někoho takového – kamarádku, které se nedaří otěhotnět. Jsou věci, které byste jí nikdy říkat neměli.

mlč

Jsou věci, které se ženám toužícím po dítěti neříkají. (foto: depositphotos)

1. Moc to hrotíš, nesmíš na to tolik myslet

Asi nejčastější věta, která nám mnohdy unikne vlastně jen tak. „Nemysli na to a věci se dají do pohybu samy.” Nebo taky příroda to zařídí sama, je to mocná čarodějka. A podobně. Jenže říkat tohle člověku, který touží po miminku a má za sebou i několik bezúspěšných pokusů, rozhodně není na místě.

2. Vždyť máš ještě dost času

I kdyby to byla pravda a daná žena ještě nebyla ve věku, kdy by stála na prahu menopauzy, nemáte právo jí tohle říkat. Každá žena se přece může sama rozhodnout, kdy už je na miminko připravená, bez ohledu na to, jestli na to má statisticky věk, nebo ne.

3. Život bez dětí je lepší, s dětmi je to vyčerpávající

Život s dětmi je sice někdy pořádná výzva a mnohé maminky by potvrdily, že je to kolikrát i neskutečný “záhul”, ale nikdy ženě, která se snaží otěhotnět a nedaří se jí to, neříkejte, ať se na to jednoduše vykašle a užívá si bezstarostný život bez potomků.

těhotenský test

Že vám se to povedlo napoprvé, neznamená, že je to normální. (foto: depositphotos)

4. Proč nevyužiješ adopci?

Přestože adopce je pro mnoho rodin skvělou možností a může dítěti poskytnout život plný lásky a druhou šanci na fungující rodinu, ne každý na to má. Navrhovat tuto strategii, jako by šlo o jednoduché řešení jednoduchého problému, je povýšenecké.

5. Mně se to povedlo na první pokus

Zatoužili jste po miminku a podařilo se vám otěhotnět hned na první dobrou? Pak se můžete považovat za šťastlivce, protože ne všichni tohle štěstí mají. Chlubit se tím ale před někým, komu se to nepovedlo napoprvé, napodruhé a možná ani na desátý pokus, je nesmírně sobecké a neohleduplné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 vyzkoušených triků, jak otěhotnět

Rady a tipy, jak spolehlivě otěhotnět

 

Mohlo by se vám také líbit: