5 vyzkoušených triků, jak otěhotnět

od Nikol Kolomazníková
0 komentář
jak otěhotnět

Už několik měsíců se snažíte, ale stále se nepoštěstilo? Přemýšlíte nad způsoby, jak otěhotnět? Možná už jste toho zkusili více. Miminko ale pořád nikde.

Co vám pomůže otěhotnět?

Možná se na vytoužené miminko až příliš soustředíte. Je známo, že psychika je mocná čarodějka a stejně jako nám dokáže pomoci, může nám i v mnohém uškodit. Jednou z rad, jak otěhotnět, je přestat na to myslet. Jasně, toužíte po dítěti, ale když se  budete probouzet s myšlenkou na nevydařené pokusy a večer se stejnou myšlenkou usínat, nepomůžete si.

Místo toho zkuste jiné, ženami otestované, triky jak otěhotnět a konečně se stát milující maminkou. Pro vyšší úspěšnost těchto metod, jich můžete aplikovat vícero.

Žádný stres

Stres umí být pořádný prevít. Když jste ve stresu, dochází ve vašem těle k aktivaci hormonální osy a k vyplavování stresových hormonů do krevního oběhu – to ovlivní vaše tělesné i psychické pochody. Věděli jste, že stresové hormony mohou zablokovat ovulaci i menstruaci?

Pozor na horké koupele

Během snahy o miminko byste se měli vyvarovat horkým koupelím. I když možná milujete lenošení v teplé vaně, přehřívání těla může způsobit poruchy ovulace. Před teplou koupelí by se měli mít na pozoru i muži, u těch totiž horko neprospívá spermiím.

koupel

Horké koupele mohou zabránit početí. (foto: Pexels)

Vyvrcholení současně

Milování by měla být radost. Mělo by k němu docházet tehdy, kdy budou oba partneři při chuti. Otěhotnění můžete podpořit tím, že si dopřejte společný orgasmus. Mužský orgasmus je potřeba pro “dodání” spermií, ten ženský zase aktivuje stahy dělohy, které spermie tzv. “nasají” do děložního hrdla a blíže k vajíčku.

Tampon po sexu?

Jednou z metod, jak otěhotnět, je aplikovat do pochvy po styku tampon a nechat ho tam ideálně do rána. Možná se vám taková představa nezamlouvá, ale tampon vytvoří bariéru proti vytečení spermií ven. Po sexu nevstávejte, tampon mějte po ruce, aplikujte ho vleže a cestu spermií do děložního hrdla podpořte i tím, že si na pár minut podložíte zadeček.

Snaha o miminko může být v mnohém velmi frustrující. Nenechte si zázrak početí a milování s partnerem zkazit neúspěchy. Nezapomínejte, že vše přijde v ten pravý čas. Pokud se vám nedaří zadělat na miminko přirozenou cestou již delší dobu, není od věci, když vy i partner zajdete na lékařské vyšetření.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

První příznaky těhotenství. Rozpoznejte je co nejdříve

Rady a tipy, jak spolehlivě otěhotnět

 

Mohlo by se vám také líbit: