Recenze: Ledové království uchvátí nejen vaše děti, ale i vás

od Jakub Wittka
0 komentář

Pokud nevíte, co v sychravém počasí s volným časem, a přitom se vám nechce jen bezcílně chodit v obchodních centrech, zajděte se svými ratolestmi na nejnovější film z dílny Walta Disneyho, nazvaným Ledové království. Nebudete litovat.

Disney poslední dobou produkuje skutečně zručně natočené díla, důkazem v tomto případě může být třeba film Na vlásku, který byl v roce 2010 kombinací vyspělého humoru, krásných zpívaných pasáží, poutavého příběhu a pastvou pro oči dětského publika.

"FROZEN" (L-R) KRISTOFF and ANNA. ?2013 Disney. All Rights Reserved.

Není se proto čemu divit, že do kin po třech letech přichází film podobného rázu jako právě Na Vlásku. Ledové království vychází z podobného tvůrčího konceptu, jako jeho předchůdce. Také zde figurují koně s mimikou člověka, rozpustilá princezna či dominantní maskot filmu, nyní v podobě sněhuláka.

FROZEN

Děj filmu se odehrává v království  Arendelle , kde neustále vládne slunečné počasí. V zámku nad městem žije královská rodina, čítající královský pár a dvě princezny. Starší Elza je však postihnuta kletbou, která způsobuje, že její dotek proměňuje vše v led. V dospělosti se proto rozhodne opustit království, na svém útěku však uvrhne království do věčné zimy. Její mladší sestra, Anna, se vydává do hor přesvědčit Elzu, aby se vrátila a přivolala do  Arendellu slunečné počasí. Na své cestě Anna potkává horala Kristoffa a jeho soba Svena, do cesty se jim dokonce připlete i legrační sněhulák Olaf.

FROZEN

Tvůrci filmu si byli dobře vědomi toho, že chtějí oslovit nejen děti, ale také jejich rodičovský doprovod, který často chodí s dětmi na podobné filmy jen z povinnosti. Ledové království má ale potenciál uhranout i vás. Zatím co děti budou unesené z rozmanitého vizuálu a roztodivných kreací pitvořícího se sněhuláka a soba, vy si můžete vychutnat opravdu vydařené filmové písně, kterých není mimochodem ve filmu málo, nebo slovních narážek ústřední dvojice hrdinů.

"FROZEN" (Pictured) ELSA. ©2013 Disney. All Rights Reserved.

Pokud tedy stále váháte, co s načatým víkendem, Ledové království bude dobrá volba. Přejeme příjemný filmový zážitek.

 

Mohlo by se vám také líbit: