Aplikace Pohádky zabaví děti na hodiny

od Jakub Wittka
0 komentář

Vývojáři společnosti Seznam.cz chtěli zřejmě udělat o Vánocích radost všem dětem. Proto přinášejí v těchto zimních měsících výbornou aplikaci, která dokáže přinést hodiny zábavy přímo na váš mobilní telefon či tablet.

Poslání aplikace je vskutku jednoduché, a to pobavit děti. Děje se tak prostřednictvím klasických večerníčkových pohádek, kterým Seznam vyhradil již na začátku prosince místo na webu, konkrétně na internetové televizi Stream.cz.

Těsně před Vánoci však vývojáři přinášejí tyto pohádky i na mobilní telefony přes mobilní aplikaci, která je nazvána stručně, ale výstižně – Pohádky. Aplikace slibuje zábavu nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, kteří tak mohou zavzpomínat na večerníčky, které jako mladí také sledovali.

Program slibuje osm seriálu, každý z nich pak obsahuje v průměru deset epizod. Stereotyp se nedostaví díky příslibu Seznamu, který by měl každých čtrnáct dní nabídku seriálů měnit. V současné nabídce se můžou rodiče a děti těšit například na Krtka, Pata a Mata nebo Hurvínka. Z novějších, modernějších děl pak v nabídce naleznete třeba Pohádkovou džungli či psa Bernarda.

Aplikace samotná zabírá zanedbatelné množství paměti, necelých 15 MB. Je navržena tak, aby se ihned po spuštění začala přehrávat epizoda náhodného seriálu. Pokud vám však zrovna nevyhovuje, intuitivně se dostanete do nabídky všech položek, ze kterých si můžete svobodně vybrat.

Foto: Seznam.cz

unnamed_12_

Dalším plusem programu je, že je kompletně zdarma, což dělá Pohádky opravdovým klenotem mezi mobilními aplikacemi pro děti. Přičteme-li, že nám bude nabízen každých čtrnáct dní nový obsah, stávají se tak Pohádky nekonečným přísunem zábavy.

Jediné, co k aplikaci potřebujete, je dostatečně rychlý internet, bez něj se mají totiž pohádky tendenci „sekat“ či je nepřehrajete vůbec. Některé přístroje si také s programem (zatím) nerozumí, na některých modelech ji nespustíte, nebo nefunguje přesně tak, jak má. Je ale jen otázka času, kdy si s tímto problémem vývojáři Seznamu.cz poradí.

Pokud tedy nevíte, jak zabavit sebe a svoje děti v nepříznivém počasí, aplikace Pohádky mohou být tou správnou volbou.

Mohlo by se vám také líbit: