Zvířátka v telefonu AniWorld si vaše ratolesti zamilují

od Jakub Wittka
0 komentář

Pokud nechcete, aby vaše dítě trávilo na svém či vašem chytrém telefonu zbytečný čas, nainstalujte si do svého zařízení android hru AniWorld, ve které se dítě přiučí, jak to chodí ve světě zvířat.

Pokud je vaší ratolesti od jednoho do pěti let, bude tato hra jako stvořená právě pro ni. Je navržena tak, aby se jim co nejvíce vizuálně líbila, není to však tak, že by aplikace používala animované postavy zvířat, vše vychází ze skutečných fotografií.

Aplikace je čistě výukový program, nečekejte proto závratné efekty či zábavu, neboť je opravdu určena pro nejmenší uživatele.

Foto: Google Play

unnamed

Ovládání aplikace je velmi jednoduchá, i proto, aby ji mohlo obsluhovat i malé dítě. Po nainstalování aplikace, která zabere ve vašem telefonu necelých 21 MB, se dostanete do hlavní nabídky. Na výběr máte čtyři okruhy, kdy každé čítá dvanáct zvířat. Okruhy jsou označeny piktogramy, daly by se však charakterizovat jako „domácí zvířata“, „safari“, „mazlíčci“ a „ptactvo“.

Určitě postřehnete, že v základní „free“ verzi je odemčen pouze první okruh s domácím zvířectvem, z ostatních okruhů jsou k mání pouze první tři zvířata. Pokud byste chtěli odemknout všechny zvířata, je zde možnost zaplatit něco přes čtyřicet korun a koupit si plnou verzi hry. Z naší zkušenosti je nutno dodat, že tato transakce určitě nepřijde nazmar.

Foto: Google Play

AniWorld-free-animal-kids-game

Po otevření konkrétního zvířete se přes celou obrazovku objeví jeho fotografie, v pozadí se pak spustí typický, reálný zvuk, který dané zvíře vydává. V dolní části obrazovky jsou piktogramové tlačítka s funkcemi. Jednou z nich je například funkce, kterou můžete dané zvíře krmit, přičemž veškerá aktivita je doprovázena dalšími reálnými zvuky. Za zmínku jistě stojí i „pohlazení“ zvířete, což znamená párkrát přejet prstem přes obrazovku, načež zvíře provede grimasu, kterou můžete považovat za hloupou, nicméně děti se budou za břicho popadat. V neposlední řadě je v aplikaci i funkce, která ukazuje fotky konkrétních zvířat od narození až po dospělost.

V kostce je AniWorld hrou, která zřejmě dospělý nic říkat nebude, děti však budou nadšené. Pokud tedy chcete, aby se váš potomek na smartphonu i vzdělal, hrou AniWorld rozhodně nic nezkazíte.

 

Mohlo by se vám také líbit: