Seva zabaví kluky i holky

od Kachlíková
0 komentář

Možná znáte Sevu již ze svých dětských let. Česká kvalitní stavebnice Seva je na trhu už od roku 1979. Děti si z ní celé hodiny dokázaly skládat různé stroje, letadla, mlýny, domy… Velmi chytlavá je i pro rodiče a prarodiče. Výrobce uvádí, že je určena pro děti od čtyř let, ale s pomocí sourozenců nebo rodičů si s ní vyhrají už tříleté děti.

Seva speciálně pro holčičky

I Seva se s postupem času zmodernizovala. Už není jen v modrém provedení s bílými kostkami a žlutými nebo červenými krytkami. Speciálně pro holčičky přišla s růžovou verzí. I návody na stavení už jsou zaměřeny na holčičky. Můžou si složit kočárek, stolek se stoličkami, kuchyňskou linku… Tato polytechnická stavebnice je ideální hračkou pro rozvoj tvořivých a kombinačních schopností dítěte. Rozvíjí logické myšlení, trpělivost, vytrvalost i zručnost a jemnou motoriku.

Seva pro chlapečky

Pro kluky jsou určeny všechny druhy stavebnice Seva, ale nemusíte vybírat jen modrou verzi. Speciálně pro kluky je vytvořená vojenská Army Seva, která je v maskovacích barvách. Nechybí návody na poskládání tanků, letadel, vrtulníků a dalších zajímavých věcí.

Můžete koupit i další speciální verze, jako třeba Seva Team, která obsahuje i panáčky. Celkově je na výběr ze spousty variant: Seva Technic, Seva Přijela pouť, Seva City, Seva Autoservis, Seva Pumpa Benzina…

Cenová relace je různá, záleží na počtu dílků, které vyberete. Čím větší balení, tím výhodnější cena. Seženete ji již od cca 200,–Kč až do cca 1.600,–Kč. Také se teď začala prodávat v praktických plastových boxech, ne jen v papírových krabicích, jak tomu bylo dříve. K dostání jsou v kamenných prodejnách i v internetových e-shopech, snadno se k ní dostanete.

Důležité je i to, že neobsahuje ftaláty, takže je bezpečná. Pokud ji zatím vaše děti nemají, zaručeně její koupí neprohloupíte a získáte výbornou pomůcku pro zdokonalování dětí a zároveň hračku, která skutečně baví dlouho a všechny.

Mohlo by se vám také líbit: