Superpotraviny, které vám zajistí zdraví a máte je běžně v kredenci

od Kristýna Ullrich
0 komentář
superpotraviny

Věděli jste o tom, že je možné se uzdravit či předcházet nemocem jen díky určitým potravinám? A ptáte se, jaké potraviny to vlastně jsou? Pokud si chcete zajistit zdraví, dostat se rychle z nachlazení nebo zmírnit nějaký zdravotní problém, tak je tento článek právě pro vás! Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, jaké ,,superpotraviny” vám mohou změnit život k lepšímu!

Co jsou to superpotraviny?

Jsou to takové potraviny, které dokáží s naším tělem zázraky. Tyto potraviny mají spoustu benefitů a pozitivní vliv na naše tělo. Dokáží našemu tělu dodat energii, bojovat proti zánětům, posilovat imunitu a celkově se cítit lépe. Ať už vás trápí jakýkoli zdravotní problém – bolest hlavy, únava, akné, alergie, tak tyto superpotraviny vám mohou opravdu pomoci! Navíc se dají snadno sehnat a může si je dovolit opravdu každý. Které to tedy jsou?

Česnek

Tuto potravinu určitě každý z vás zná! Česnek se řadí mezi superpotraviny, protože se chlubí tím, že je to přírodní antibiotikum. Také je protizánětlivý a pomáhá při nachlazení nebo jako jeho prevence. Ať už jste nachlazení nebo vás trápí nějaký zdravotní problém, tak pravidelné užívání česneku vám může pomoci. Stačí si 1 stroužek česneku nakrájet anebo nalisovat do jídla. Můžete ho ale také jen tak sníst, ale doporučujeme jej něčím zajíst. Je možné si z česneku i připravit pomazánku.

Určitě to s česnekem ale nepřehánějte. Mohli byste tak uškodit vašemu žaludku. A zároveň asi víte, jakou má česnek vůni. Proto opravdu stačí jen 1 malý stroužek.

Zázvor

Zázvor zná určitě každý a je snadno k sehnání stejně jako česnek. Navíc je také protizánětlivý a působí skvěle při nachlazení. Jestliže vás trápí bolest v krku či rýma, tak si připravte čaj ze zázvoru a uvidíte, že vám po chvíli bude mnohem lépe. Stejně jako u česneku platí i u zázvoru – nepřehánějte to s ním. Velké množství by vám mohlo podráždit žaludek.

Kurkuma

Tato potravina se pyšní stejně jako česnek a zázvor tím, že je protizánětlivá. Kurkumu seženete ve zdravé výživě jako koření a můžete si ji přidávat do jídla. Zároveň lze sehnat i čerstvou kurkumu, která je ještě účinnější. Z kurkumy a zázvoru si můžete připravit nápoj – tzv. ,,Turmeric Jamu”. Tento nápoj obsahuje čerstvý zázvor, čerstvou kurkumu, lžíci medu (nejlépe domácího) a šťávu z limetky. Když si dáte každý den 1 panák tohoto nápoje, tak budete mít tak silnou imunitu, že vás neskolí žádná nemoc! Přesný návod na tento nápoj najdete na internetu, třeba právě tady.

kurkuma

Kurkuma je nejen přírodní barvivo, ale je především zdravá a pomáhá při hubnutí. (foto: 123RF)

Domácí med

Med jsme zmínili již v řádcích výše u nápoje Turmeric Jamu. Med se dává do čajů především při nachlazení. Zároveň působí i skvěle proti kašli. Není to jen tak náhodou. Med je totiž přírodní medicína, která působí blahodárně na naše zdraví. Zkoumalo se, čím to je, že se někteří lidé dožili 100 let. Bylo dokázáno, že tito lidé jedli každý den DOMÁCÍ MED. Zda je to pravda, to se asi nedozvíme, ale něco na tom určitě bude. Pokud byste se rozhodli pro pravidelnou konzumaci medu, tak vám vřele doporučujeme med domácí. Med z obchodu opravdu není tak kvalitní.

Lněné semínko

Tohle semínko se dá sehnat také kdekoli, navíc stojí pár korun. A proč vlastně lněné semínko? Protože je bohatým zdrojem Omega-3 nenasycených mastných kyselin. Omega-3 působí v našem těle protizánětlivě. Lněné semínko také pomáhá s trávením. Pokud vás zažívání trápí, tak zkuste užívat každé ráno ještě před snídaní 1 lžičku lněného semínka. Pořádně semínko rozkousejte a zapijte vodou. Uvidíte, že se vaše trávení zlepší. Ale POZOR. Je důležité kupovat lněné semínko celé a ne pomleté. Z pomletého lněného semínka rychle vyprchají jeho pozitivní látky. Proto kupujte semínko celé a rozkousejte ho přímo v ústech.

Další superpotraviny

Superpotravin je opravdu spoustu. Můžeme mezi ně řadit i citrón a zelený čaj. Doporučujeme vám pít vodu s citrónem, což vám zajistí lepší imunitu. A také pití zeleného čaje, který vám dodá energii a pomůže s vaším metabolismem.

clorella

Zelenáči jako chlorella nebo spirulina jsou k nezaplacení. (foto: 123RF)

Dále jsou to zelení pomocníci jako je Chlorella, Zelený ječmen či Spirulina. Tyto superpotraviny seženete ve zdravé výživě a pomáhají s celkovým pročištěním těla. Dostanou nadbytečné látky z těla ven, zlepší trávení, dodají energii, posílí imunitu.

Vyzkoušejte tyto superpotraviny a uvidíte, co vám bude vyhovovat nejvíce. Každý jsme individuální a tím, že budete zkoušet a použijete sebereflexi, tak uvidíte, jak vaše tělo funguje a co mu doopravdy sedí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdravá a lehká večeře bez lepku

Jste čerstvě po porodu a chcete mít postavu, jako dříve?

Mohlo by se vám také líbit: