Zbytečnosti, které si lidé kupují před příchodem miminka

od Barbora Jurečková
0 komentář
příchodem miminka

Před příchodem miminka máme mnoho příprav a zařizování. Každý z nás chce pro své dítě to nejlepší. Je to přirozené, chceme děti chránit, pečovat o ně a dopřát jim i to, co my jsme jako malí neměli. Stává se, že hned jak se lidi dozví, že čekají miminko, začnou kupovat věci, které po narození potomka ani nepoužijí. Jaké věci se vyplatí nekupovat a jaké se vyplatí koupit až s příchodem miminka na svět?

CD do porodnice

Z mnoha průzkumů vyplývá, že první věcí, kterou si lidé do porodnice berou, je CD s hudbou pro chvíle při porodu. Nejen, že se někdy nestihne ani hudba pustit, ale často se také stává, že budoucí maminka prožívá tak zvláštní a nečekané bolestivé stavy, že nemá na poslech hudby ani pomyšlení. Je pravda, že štěstí přeje připraveným, ale rozhodně nemusíte trávit dlouhou dobu sestavováním playlistu písní do porodnice.

Nebesa nad postýlku

Pro své prvorozené dítě chceme mít pokojíček jako ze škatulky. A je to tak v pořádku. Jen se pro začátek zamyslete nad praktičností daných věcí. Kupříkladu nebesa. Opravdu není moc praktické mít nebesa nad postýlkou v době, kdy každé 2 až 3 hodiny berete dítě k sobě z postýlky na kojení. V noci se zalepenýma očima se snadno do nebes zamotáte a určitě si kvůli této okrase nebudete budit dítě světlem. Nebesa jsou nádherná, ale určitě je na ně dost času.

Designová postýlka

Také oválná designová postýlka je báječný kousek do našeho seznamu. Nejenže zaplní velký prostor pokoje, ale nedá se pořádně přisunout k posteli. Takže pokud máte dítě závislé na mamince, nemůžete tuto postýlku přisunout těsně k manželské posteli. Také se do této postýlky velmi špatně kupuje matrace. A dítě, které má reflux nebo mu nevhodně nasadíte plenu, by možná v průběhu prvního roku novou matraci i potřebovalo.

Lahvičky a stojánky

Další z mnoha nevyužitých koupených věcí před příchodem miminka jsou stojany na lahve a samotné lahvičky na mléko. Některé maminky totiž za dobu prvních pěti let svému dítěti lahvičku nikdy nedají. Je to dáno tím, že nemají problém s kojením. A po ukončení kojení jejich dítě sunar prostě nepřijme. Stojan na umyté lahvičky i lahvičky samotné tak nemusíte využít prakticky nikdy.

lahvičky

Předem nikdy nevíte, jak dobře si budete vést s kojením. (foto: 123RF)

Rada nad zlato

Vše je nejlepší kupovat postupně. V obchodech i lékárnách máme dnes možnost nakoupit veškerou výbavu pro miminka, a to i do pozdních večerních hodin. Doporučuje se tedy nakupovat,  až když si to situace žádá. S příchodem miminka se změní vše, co jste si předtím naplánovala.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co by měla obsahovat taška do porodnice?

Překonejte strach z porodu

Mohlo by se vám také líbit: