Výbavička pro miminko: Co nachystat před příchodem potomka?

od Bc. Lucie Drahošová
0 komentář

Zejména pokud čekáte své první dítě, jistě intenzivně přemýšlíte nad tím, co všechno pro miminko nakoupit a přichystat, co opravdu využijete a v jakém množství. Nemáte-li zatím jasno, čtěte následující řádky. Poradíme…

Pro denní potřebu

Pro běžnou potřebu miminka využijete zejména plenky, ať už jednorázové, nebo látkové. Počítejte se spotřebou zhruba 6 kusů na den. Pro čerstvě narozené miminko je vhodná velikost 1, už pro měsíční ale využijete velikost 2 – proto nejmenší velikosti postačí jedno větší balení. K plenkám si pořiďte ještě 3 balíčky vlhčených ubrousků, přebalovací podložku (nebo i pult) a krém proti opruzeninám. Hodit se budou i látkové pleny na utírání, dudlík, lahvička a hračky.

Happy pregnant caucasian brunette  womanOblečení

Pro novorozená miminka budete potřebovat oblečení velikosti 50, maximálně 56. Nakupte si ale raději už i velikost 62, protože miminko roste rychle a v prvních týdnech po porodu oceníte klid namísto nákupu oblečků. K dispozici byste měla mít přibližně 7 kusů dupaček, 7 kusů body nebo košilek, 3 overálky na spaní, 2 svetříky nebo mikiny na zapínání, ponožky, dvě tenké čepičky (v zimě alespoň jednu hrubou), plus v zimě také kombinézu a rukavičky.

Do pokojíčku

V dětském pokojíčku by dítě mělo mít připravenou postýlku s vhodnou matrací, případně kolíbku. Polštář zatím potřebovat nebudete, postačí peřinka, deka, zavinovačka nebo i spací pytel. Využijete dva až tři kusy prostěradla, dvoje povlečení (případně i méně, pokud budete používat deku či zavinovačku). Pod prostěradlo dítěti ale určitě pořiďte podložku, pro případný únik moči.

Na koupání budete potřebovat vaničku či kyblík, teploměr do vody a také zhruba 3 osušky.

Na cesty

Při příchodu miminka budete také potřebovat autosedačku typu „vajíčko“, ve které si nejspíš povezete miminko domů už z porodnice, a také kočárek. Pro novorozence je vhodný hluboký kočárek, koupit ale můžete i kombinovaný, který lze později přestavět na sportovní kočárek a ušetřit tak finance. Na zimu bude potřeba také fusak.

Mohlo by se vám také líbit: