Přeprava kočárku je hračkou se správnou přepravní společností

od Chytrá Máma
0 komentář
kočárku

Rozhodli jste se předat kočárek do dalších rukou a dát mu šanci ještě posloužit? Skvěle! Jen nejspíš stojíte před nesnadným úkolem – jak ho poslat na druhý konec republiky? Jedná se o nadrozměrnou zásilku, což tak nějak znamená problém.

Přeprava nadrozměrných zásilek není pro poštu ani většinu soukromých dopravců standardním úkonem. Někteří si s ní vůbec neporadí, u dalších musíte počítat s obrovskými komplikacemi nebo vesmírnými cenami. Proti proudu jde česká přepravní společnost FOFR sdružující několik regionálních dopravců. Na nadrozměrné zásilky a zásilky, které jiní přepravci nechtějí přemisťovat, se totiž přímo specializuje.

Jak je to s přepravou nadměrných zásilek?

Za nadměrnou zásilku je považováno cokoliv, co překračuje rozměry standardní zásilky, tedy výšku 2,2 m a součet šířky a délky 3 m. Zmiňovaná česká přepravní společnost zvládne přepravit nadměrné zásilky s maximální délkou 6 m, celkovou hmotností 1800 kg a objemem 8 m3. Do těchto limitů se v pořádku vejde kolo, autodíl nebo třeba právě kočárek. Přeprava kočárku není nikterak složitá, dopravu si objednáte online a objemný balík bezpečně dorazí, kam má. Pokud ho tedy dobře zabalíte.

Jak bezpečně poslat kočárek?

Chcete-li, aby dorazil v pořádku bez poškození a škrábanců, je třeba ho vhodně zabalit. Nejtěžším úkolem nejspíš bude najít dostatečně velkou kartonovou krabici. Použít se dají krabice od spotřebičů, případně kupte rovnou novou krabici od dodavatele obalových materiálů. Tam nebudete mít problém sehnat i větší rozměry.

Kočárek rozložte a odmontujte z něj všechno, co se dá odmontovat, tedy korbičku, boudu, držáky na lahve apod. Každou jednotlivou část zabalte do bublinkové fólie a omotejte strečovou fólií. Tohle všechno vložte do kartonové krabice, krabici pak lepicí páskou a smršťovací fólií zajistěte proti otevření. A nezapomeňte balík nadepsat!

Mohlo by se vám také líbit: