Spací pytle do postýlky pro kojence i batolata

od Kachlíková
0 komentář

S příchodem studených, zimních měsíců přišly noci, během nichž rodiče několikrát vstávají z postele a neklidně kontrolují děti v postýlkách, aby zjistili, jestli nejsou odkopané. Choulící se dítě do klubíčka láskyplně přikryjí a spokojeně ulehají zpět do postele, aby za dvě hodiny opět s neklidem procitli a spěchali děťátko znovu přikrýt.

Nenechte zimu, aby rušila pohodlné spaní vašich dětí ani vás a pořiďte děťátku spací pytel.

Pro koho jsou spací pytle určeny?

Spací pytle jsou dokonalým pomocníkem už těch nejmenších miminek. Pokud nemáte maličkého potomka zabaleného v zavinovačce, která mu teplo zajišťuje celou noc, můžete směle použít právě spací pytel.

Velikostně se prodává jak pro novorozeňátka, tak pro děti čtyřleté až pětileté. Je dobré koupit pytel velikostně o něco větší, aby v něm bylo dítěti pohodlně a mělo dostatek místa na pohyb nohou.

Druhy pytlů

Nyní v zimě doporučuji nákup teplého pytle, který je vyplněn dutým vláknem. Je prošívaný, čímž je zajištěno, že se výplň neposunuje, nekrčí a děťátko nikde netlačí. Pohodlné zapínání pytlů zajišťují zipy, které se chytře zapínají od krku směrem dolů. Usnadní vám to práci budete-li zkontrolovat, jestli není dítě počůrané. Zároveň můžete zip dle libosti rozepnout a tím zajistit větrání, pokud bude dítku teplo.

Dalším typem jsou pytle se slabší výplní, které se hodí na teplejší měsíce. Funkčně jsou stejné.

Na teplé měsíce můžete v obchodech najít dlouhé noční košilky pro kluky i holčičky, které jsou bavlněné, na konci zadního i předního dílu jsou druky, které jednoduše zapnete a vytvoříte minipytel. Mají dlouhé rukávy, které končí překrytím. To dítěti jednoduše přetáhnete přes prsty a tím zajistíte, že se mu rukávy ve spánku nevyhrnou.

Údržba

Velkou výhodou pytlů je i jejich údržba. Jednoduše je vyperete dle návodu. Samozřejmě, čím častěji pytel pereme, tím rychleji dojde k opotřebení výplně a výhřevnost pak už není tak dobrá. Při praní pytlů s výplní bychom neměli používat aviváž.

Je dobré mít alespoň dva pytle na prostřídání.

Mohlo by se vám také líbit: