Jantarové korálky a jejich blahodárný vliv na děti

od Nikol Kolomazníková
0 komentář
korálky

Možná jste si už několikrát všimli dítěte, které mělo na krku jakýsi náhrdelník. Šlo o drobné korálky a dítko je mohlo mít nejen kolem krku, ale třeba i na zápěstí nebo kolem kotníku. Pravděpodobně se jednalo o jantarové korálky. Znáte je?

Co jsou jantarové korálky?

Jantarové korálky pro děti se vyrábí z přírodního sekaného ohlazeného jantaru. Obecně se věří, že děti, které jantarové korálky nosí, jsou celkově klidnější a více zrelaxované. V tradiční čínské medicíně se používají k léčbě alergií, ekzémů i dalších zdravotních potíží.

Léčivé účinky mile překvapí

Velmi často se traduje domněnka, že jantar v sobě ukrývá pozitivní sluneční energii. Přisuzují se mu blahodárné účinky nejen na koncentraci, ale také proti depresi nebo bolestem v krku – to se nemusí nutně týkat jen dětí. Kdo věří v sílu jantarových korálků, ten je přesvědčený, že slouží k nalezení vnitřní rovnováhy a udržení si dobré nálady.

Stále oblíbenější talisman

V poslední době se zdá, že se s jantarovými korálky doslova roztrhl pytel. Vypadá to, že je kolem krku, nožičky nebo ručičky nosí stále více dětí a to velmi často už od miminek. Některé maminky nosí jantarové korálky už v době, kdy miminko teprve čekají, protože věří tomu, že jantar jejich poklad, který nosí pod srdcem, ochrání.

Pomáhají při růstu zoubků?

Pokud dítě nedostane jantarové korálky “do vínku” už při narození, pravděpodobně mu je rodiče pořídí v období, kdy jej začnou trápit zoubky. Růst zubů zlobí snad každé dítě, ačkoli se najdou výjimky – děti, u kterých rodiče skoro nezpozorují, že se jim v pusince něco děje. Většina dětí ale tohle období nenese dobře. Jsou plačtivé, mrzuté, nechtějí jíst nebo špatně spí.

Jantarové korálky mají tišit bolest způsobenou růstem zoubků. Mimo to prý snižují zvýšenou teplotu a celkově dítě zklidňují. Ale vzhledem k tomu, že jsou korálky vesměs maličké, je potřeba dávat velký pozor, aby nedošlo k jejich spolknutí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Když se z miminka stává batole

Půjčovna dětských a kojeneckých potřeb uspoří peníze i čas

Mohlo by se vám také líbit: