Pratelné vložky do podprsenky ekonomické i ekologické

od Helena Syslová
0 komentář

Očekáváte brzký porod a chtěli byste co nejdéle kojit, ale máte obavy, že unikající mléko bude komplikovat váš pohyb ve společnosti a budete mít neustálé problémy s odkapávajícím mlékem? Nemusíte mít obavy, tento problém řešilo již mnoho maminek před vámi a existuje snadné řešení – vložky do podprsenky. Ty oceníte jak v prvních týdnech po samotném porodu, tak i v pozdější době, kdy mléko z prsů odkapává jak v době kojení, tak v pauzách mezi kojením. I těhotné maminky, kterým uniká kolostrum, mohou tyto vložky využít a ochránit tak oblečení.

Jaké vložky do podprsenky vybrat

Můžete si vybírat z více druhů vložek do podprsenky. Patří totiž k základním potřebám pro maminky. Základní rozdělení je na vložky do podprsenky prodyšné nebo s nepropustnou vrstvou. Pokud zvolíte prodyšnou variantu, výrazně snížíte rizika infekcí, především kvasinkových, ale nemůžete počítat s dokonalou ochranou oblečení. Pokud potřebujete jistotu, že mateřské mléko váš oděv neznečistí, zvolte variantu s nepropustnou vrstvou. Vložky do podprsenky mohu být dále jednorázové nebo pratelné, většinou látkové.

latkove-prsni-vlozky-haipa-daipa

Množství je individuální

Kolik vložek do podprsenky budete potřebovat? Jedná se o značně individuální záležitost. Pro začátek je nutné počítat s větší spotřebou, poté, co se produkce mléka ustálí, se počet kusů snižuje, až už nejsou vložky vůbec potřeba. Nejdříve je nutné měnit vložky po každém kojení, dále pak vždycky v případě provlhnutí materiálu. Vlhké vložky jsou nebezpečné nejen kvůli infekcím, ale také způsobují bolesti již tak dost namáhaných a citlivých bradavek. Navíc vlhká vložka může k prsu přischnout a její odstranění je bolestivé, dokonce může dojít k trhlinám a zánětům a narušení kojení. Zde je lepší vložku navlhčit, chvíli počkat a pak materiál bezpečně odstranit.

Jednorázové nebo pratelné vložky

Jednorázové vložky bývají vyrobeny z bavlny, buničiny a gelů a opatřeny lepítky a fólií. Po použití se vyhazují. Při vyšší spotřebě mohou být nákladné a vzhledem k složení jsou i zátěží pro životní prostředí. Pratelné vložky do podprsenky jsou z přírodních tkanin. Lze je prát jak v ruce, tak v pračce, vždy je potřeba řídit se doporučením výrobce. Nedoporučuje se používat aviváž, ta snižuje savost vložek. Vložky do podprsenky jsou většinou kulaté nebo oválné, a dokážou se dokonale přizpůsobit tvaru prsů. Lze sehnat i vložky různých velikostí.

Mohlo by se vám také líbit: