8 způsobů, jak si z domu přivydělat na mateřské dovolené a zvýšit svůj rozpočet

od Michaela Romanová
0 komentář
přivydělat

Přivydělat si nějaké peníze navíc vedlejším příjmem nemusí být ve skutečnosti tak složité. Vše se odvíjí od toho, jaké jsou vaše cíle a jak moc velký přivýdělek potřebujete. Nemluvíme tu samozřejmě o milionech. V závislosti na vašich dovednostech si můžete snadno vydělat pár tisíc měsíčně navíc. A na ty nejlepší z možností se teď podíváme.

1. Virtuální asistentka

Jedním z jednoduchých způsobů, jak si přivydělat peníze z domova, je pomáhat ostatním s jejich prací jako virtuální asistentka. Pokud máte organizační schopnosti a umíte správně hospodařit s časem, představuje práce virtuální asistentky nenáročný vstupní bod do odvětví digitálních služeb. Toto můžete snadno vykonávat z domova bez ohledu na to, kde žijete a kde se váš zaměstnavatel nachází.

2. Prodávejte věci

Velká část naší společnosti si prodejem věcí vydělává na plný úvazek. Můžete tak činit prodejem vlastních věcí nebo můžete pomáhat prodávat věci jiným lidem a brát malou provizi. Počítejte ale s tím, že si budete muset vytvořit solidní recenze, než se vám tento business opravdu rozjede. Poté můžete třeba vyhledávat vkusné zboží za odvoz a následně přeprodávat, či zboží, které se prodává pod cenou a víte, že o něj bude zájem. Marži si můžete určovat podle sebe. Pokud máte znalosti online marketingu, bude to pro vás mnohem snazší, než když jste v tomto světě totálním nováčkem.

mateřství

Jednou z možností je prodávat věci a klidně si k tomu vezměte malého asistenta. (foto: depositphotos)

3. Kryptoměny

Jak se vyvíjí digitální svět, vyvíjí se i naše měna. To, co se včera zdálo jako novinka, se nakonec stane preferovaným prostředkem pro peníze. I když je kryptoměna stále relativně nová, brzo se stane standardním platidlem. Současného boomu kryptoměn můžete využít tak, že s nimi budete obchodovat prostřednictvím platforem jako je například eToro nebo Kraken.

4. Doučování

Dle vašeho vzdělání můžete nabídnout své služby jako online doučovatelka jak dětí, tak dospělých. Nejčastěji se doučují předměty jako je matematika nebo přírodní vědy, zároveň také jazyky. Mimo to můžete také doučovat hru na hudební nástroje – kytara nebo klavír, a spoustu dalších. I tato výuka může probíhat online, nicméně osobně je to samozřejmě mnohem efektivnější.

5. Pronajímejte nemovitosti

Dalším způsobem, jak můžete vydělávat peníze doma, je skutečně pronajímat svůj dům či byt, pokud nějaký vlastníte. Služba AirBnB vytvořila z rekreačních pronájmů značný průmysl. Tento trh sice existoval již před příchodem AirBnB, ale od jeho příchodu na scénu rozhodně skokově vzrostl.

6. Založte si blog

Blogy jsou dost možná jedním z nejlepších způsobů, jak získat pasivní příjem, a to i při cestování po světě.  Založení blogu ovšem nemusí být úplně jednoduché a nečekejte, že budete hned vydělávat, jako dlouhodobá investice se vám ale jistě vyplatí. Prozatím to může být takový váš terapeutický koutek, kam si chodíte od mateřských povinností odpočinout a vypovídat se.

Jakmile se blog rozjede, generování příjmu a rozšiřování vašeho podnikání je jednoduché. Stačí vytvářet více obsahu. S rostoucí popularitou vašeho blogu budete moci na svoji stránku umístit reklamy, z nichž budete těžit a klidně i uzavřít nějaké zajímavé spolupráce.

office

Jste schopná pracovat online? Pak můžete spravovat sociální sítě nebo si založit vlastní blog. (foto: depositphotos)

7. Správa sociálních médií

Správa sociálních médií je skvělý způsob, jak si přivydělat z domova. Vzhledem k rozšíření sociálních sítí všechny podniky chtějí touto cestou získat více zákazníků. Většina podniků však nemá ponětí o tom, jak mohou zvýšit svou expozici. A právě zde přicházíte na řadu vy.

Vybudování firmy pro správu sociálních médií může vyžadovat určité úsilí a čas, ale vyplatí se to. Za pomoc při správě sociálních médií byste mohli od každého podniku vybírat nemalý měsíční poplatek, což by vám později umožnilo vydělávat si touto činností na plný úvazek.

8. Online kurzy

Jedním z absolutně nejoblíbenějších způsobů, jak si přivydělat z domova, je vytváření online kurzů. Nicméně budete ze začátku potřebovat malou investici, a hlavně čas. Ale stejně jako u každé jiné činnosti generující pasivní příjem, práci uděláte jednou a dostanete za ni opakovaně zaplaceno. Zamyslete se nad tím, co ovládáte nejvíce, a na této schopnosti postavte online kurz.

Máte nějaké další tipy na šikovný přivýdělek z domova? Napište nám je do komentářů.

 

 

 

 

Mohlo by se vám také líbit: