Pro chytré tatínky: Šestinedělí

od Radek Šikýř
0 komentář

Během šestinedělí jí buďte oporou

V životě muže existuje jen málo období, ve kterých chce být na jednu stranu neustále s partnerkou, ale zároveň cítí touhu po tom strávit určitý čas mimo domov. Během šestinedělí vaší ženy takovou touhu pravděpodobně pocítíte a budete se s ní muset vyrovnat.

Pro ženu je porod a následných šest týdnů po něm značně náročným obdobím v životě. Cítí se fyzicky i psychicky vyčerpaná a k tomu se nový přírůstek do rodiny neustále hlásí o pozornost. Čerstvý tatínek by tak měl být pro ni oporou a pomáhat jí, kdykoli je potřeba.

Jsem táta

Během porodu a v prvních dnech po něm se mezi ženou a dítětem začíná vytvářet mateřské pouto. Muži jej zpravidla ale tak brzy necítí. I když se snažíme ženě být neustále po ruce, ona malá bytůstka v nás nevyvolává tak silné emoce a ve skrytu duše začínáme cítit pochybnosti: Budu dobrým otcem? Co když si k němu nikdy nenajdu cestu?

K tomu se přidává žena, kterou trápí poporodní záležitosti a zvolna se začíná přizpůsobovat svojí nové roli matky. Celý vztah se dostává do nové dimenze, je vás o jednoho víc. Na některé muže tato situace působí silně, že si raději na určitý čas odjedou srovnat myšlenky.  

Uvolněte se

Pokud toho na vás v šestinedělí vaší ženy bude příliš, nebojte se po dohodě vyrazit s kamarády na menší výlet, abyste vstřebali novou situaci. O manželku a potomka se nebojte. Pokud je s nimi někdo, kdo jim může v obtížném období pomoci, není potřeba, abyste s nimi trávili celé šestinedělí. Spoustu činností přechodně zastane matka vaší manželky, či případně jiná blízká osoba.

Krátký odpočinek vám pomůže získat nové síly a energii vrhnout se znovu do role zodpovědného otce. Vyčistí vzduch a uleví od napjetí, které se mezi vámi a ženou mohlo vytvořit. Pokud žena nezůstane na vše sama, rozhodně není na škodu strávit v šestinedělí nějaký čas mimo domov. Však i ona to ráda udělá, jakmile se na to bude cítit.

Mohlo by se vám také líbit: