10 tipů, jak se v těhotenství udržovat stále krásná

od Michaela Romanová
0 komentář
krásná

Těhotenství přináší mnoho změn nejenom pro váš organismus a tělo celkově, ale také hlavně pro vaši pleť a vlasy. Mnoha ženám se v průběhu těhotenství začnou více mastit, což se samozřejmě odráží na kvalitě. Jak se tedy o svou pleť a tělo celkově v průběhu tohoto období, ale i po něm starat, abyste byla stále krásná?

Hydratace a stravování

Během dne je nutné pít hodně tekutin – nejlépe čistou vodu, která vaše tělo dostatečně hydratuje a pomůže jej vyčistit od toxinů. Také množství zeleniny a ovoce je nejenom prospěšné pro miminko, nýbrž i zabrání tomu, aby vaše pleť vypadala unaveně a ztrhaně.

Akné

Pokud jste jedna z těch nešťastnic, kterým během těhotenství na pleti vyskáčou ošklivé pupínky, nezoufejte. Každé ráno a večer si obličej ošetřete čisticím prostředkem bez obsahu mýdla. Nikdy svůj obličej ale nedřete, pouze jemně omývejte. Pupínky nikdy aktivně nevymačkávejte, mohlo by dojít k jejich zanesení a následné infekci. Celé to jedině zhoršíte. V tomto období volte hydratační krémy a make-up bez obsahu oleje.

Manikúra a pedikúra

V období těhotenství rostou vaše nehty rychleji, takže manikúra a pedikúra by měly být procedury, které zařadíte pravidelně do kalendáře. Každá žena se cítí spokojenější, když je krásná a dobře vypadá. Nemusíte pravidelně navštěvovat manikérku, stačí, když si občas večer sednete, namočíte si ruce a nohy do teplé vody, a následně své nehty vytvarujete pomocí pilníku. Nakonec použijte peeling – uvidíte, jak vám tento jednoduchý proces zvedne náladu.

Vlasy

Jelikož se během čekání miminka více mastí pokožka hlavy, je nutné vlasy častěji umývat. Pokud uvažujete o nové barvě, raději počkejte na konec prvního trimestru, nicméně i potom je dobré se o této proceduře poradit se svým lékařem.

krásná

Pečujte o sebe dvojnásob, je přímo nutné, abyste byla šťastná a spokojená sama se sebou. (foto: 123RF)

Líčení

Ne každá má to štěstí, že má v těhotenství rozzářenou pokožku, přestože vám každý tvrdí, jak záříte. S líčením to nemusíte přehánět, nicméně v tomto případě je používání korektoru naprostou nezbytností. Korektor ještě zafixujte pudrem, a po návratu domů ihned pleť vyčistěte a nechte ji volně dýchat. Potřebuje to.

Oblečení

Po prvním trimestru vám začne být vaše oblíbené oblečení těsné. Určitě se do něj nechtějte pořád dostat, ale volte vhodné těhotenské kousky. Nemusíte si hned představovat obrovské zástěry našich babiček. Naopak. Nabídka trendy těhotenského oblečení je pestrá, tak si udělejte příjemné odpoledne a vyrazte na nákupy. Ať už s kamarádkou po obchodech, tak třeba doma online s nohama nahoře.

Zuby

Těhotné ženy jsou náchylné k problémům se zuby, jelikož miminko čerpá hodně živin. Proto dbejte na správnou zubní hygienu a omezte rafinovaný cukr, abyste měla dokonalý úsměv na fotografiích, až se to konečně narodí.

Pohyb

Namáhavé cvičení je v těhotenství přísně zakázáno, ale určitě si každý den dopřejte krátkou procházku. Nechte tělo prokrvit a budete vypadat mnohem svěžeji. Příliš mnoho sezení nebo stání může vést k bolestem zad, což k ostatním těhotenským problémům opravdu nepotřebujete.

Strie

Strie jsou nevyhnutelným problémem, ať už se jedná o první těhotenství, nebo ta následující. Používejte speciální krémy na strie, nebo třeba krém s kakaovým máslem. A to hned od okamžiku, kdy zjistíte, že jste v jiném stavu. To je skvělá prevence výskytu nevzhledných strií. Doporučuje se také masírování ricinovým olejem nebo gelem z aloe vera.

strie

Mazejte své bříško a boky od okamžiku, kdy zjistíte, že čekáte miminko. (foto: 123RF)

Spánek

V neposlední řadě se snažte spát minimálně osm hodin každou noc. Skutečně, vyspat se do krásy je ta nejlepší kosmetika. Dobrý spánek pomůže udržet opuchlé oči na uzdě a zabrání tomu, aby vaše pleť vypadala povadle. Kvalitní odpočinek v noci vám zajistí, že budete půvabná i zvenku, i zevnitř.

Těhotenství nemusí mít zásadně negativní dopad na váš vzhled, vy to zvládnete!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se správně stravovat v těhotenství?

Kdo je připraven, není překvapen. Platí to i o porodu!

Mohlo by se vám také líbit: